آمریکا و هم‌پیمانانش در برجام کوتاهی کرده‌اند/ طرفین متعهد در برجام به مصوبات آن پایبند باشند
آمریکا و هم‌پیمانانش در برجام کوتاهی کرده‌اند/ طرفین متعهد در برجام به مصوبات آن پایبند باشند

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی آمریکا و متحدانش را به کوتاهی در برجا محکوم کرد و گفت: طرفین متعهد در برجام پس از گذشت دو سال باید بر سر عقل بیایند و نسبت به مصوبات آن پایبند باشند.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، سیدکاظم دلخوش اباتری در گفت‌وگویی به دستاوردهای برجام اشاره ای کرد و اظهار داشت: ایران به‌تمامی تعهدات خود در برجام عمل کرده است و جامعه بین‌المللی نسبت به این مهم اذعان دارند.

وی بابیان اینکه مجموعه دولت تلاش‌های زیادی در رابطه با برجام متحمل شدند، خاطرنشان کرد: ما از وزارت امور خارجه و دولت بابت پیگیری‌ها در خصوص برجام تشکر می‌کنیم.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی به حمایت‌های مردم و رهبری در برجام اشاره کرد و گفت: دولت به وظایف خود در برجام جامه عمل پوشاند و ملت هم با پیروی از مقام معظم رهبری حمایت‌های لازم را از دولت داشته‌اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقض عهدها در برجام، بیان کرد: آمریکا و هم‌پیمانانش در رابطه با برجام کوتاهی‌هایی داشته‌اند که قابل‌چشم‌پوشی نیست.

دلخوش با ابراز امیدواری مبنی بر اینکه طرفین ایران در برجام باید سر عقل بیایند، گفت: امیدواریم با توجه به اینکه دو سال از عمر برجام گذشته طرفین مقابل ایران در برجام سر عقل بیایند.

وی با تأکید بر اینکه ایران همه تعهدات در برجام را عملیاتی کرد و همه باید نسبت به اجرایی کردن مفاد برجام عمل کنند، خاطرنشان کرد: طرفین متعهد در برجام باید بر اساس مصوبات برجام عمل کنند و از بدعهدی‌ها دست بکشند.

انتهای پیام/فارس