آیین افتتاحیه هشتمین دوره مسابقات والیبال کارکنان زندانهای کشور به میزبانی استان گیلان برگزار شد+تصاویر
آیین افتتاحیه هشتمین دوره مسابقات والیبال کارکنان زندانهای کشور به میزبانی استان گیلان برگزار شد+تصاویر

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، سیدحمید حسینی ضمن خیر مقدم به تیم‌های شرکت کننده  و تقدیر از ریاست سازمان و مدیر کل فرهنگی وتربیتی زندانهای کشور اظهار داشت: هدف از برگزاری مسابقات والیبال کارکنان زندان‌های کشور، رشد و تعالی اخلاق و معنویت  و تقویت نیروی جسمی  در جهت خدمت صادقانه در سنگر زندانبانی است. مدیر […]

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، سیدحمید حسینی ضمن خیر مقدم به تیم‌های شرکت کننده  و تقدیر از ریاست سازمان و مدیر کل فرهنگی وتربیتی زندانهای کشور اظهار داشت: هدف از برگزاری مسابقات والیبال کارکنان زندان‌های کشور، رشد و تعالی اخلاق و معنویت  و تقویت نیروی جسمی  در جهت خدمت صادقانه در سنگر زندانبانی است.

مدیر کل زندانهای استان گیلان با بیان اینکه توسعه و ترویج فرهنگ ورزش قهرمانی و اشاعه اخلاق پهلوانی و ورزشی در بین کارکنان، زندانیان و جامعه می تواند در ایجاد  نشاط و شادابی و ارتقاء بهداشت جسمی و روانی آنها بسیار موثر باشد افزود: انسان دارای دو بعد جسمانی و روحانی است که لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

حسینی با تاکید براینکه لازمه داشتن روح سالم ، جسم سالم است و ورزش می تواند درتکامل آن و رسیدن انسان، به سعادت ابدی امری موثر باشد خاطرنشان کرد: پرداختن به تفریحات مفرح و ورزشهای جمعی و گروهی علاوه بر ایجاد نشاط و شادابی فرصتی در جهت سازندگی روحی و روانی، ایجاد وحدت و همدلی و مشارکت جمعی است که  منجر به افزایش بازدهی فردی و گروهی در فعالیت زندان می شود.

مدیر کل زندانهای استان گیلان با اشاره به اینکه فعالیتهای ورزشی در حوزه کارکنان، سربازان وظیفه و زندانیان یکی از برنامه های مهم حوزه سلامت و اصلاح و تربیت است افزود: روسای زندان‌ها و مسئولان تربیت بدنی می‌بایست با برنامه ریزی هدفمند و مدیریت صحیح و با استفاده از ظرفیت های استانی همانند استفاده از انجمن ها و هئیت ورزشهای گروهی و احیاء طرح نهضت داوطلبی در زندانها در توسعه و ترویج  فرهنگ ورزش تلاش کنند.

حسینی تصریح کرد: روسای زندانها و مسئولین تربیت بدنی تلاش کنند تا با استفاده از ورزش به ویژه ورزش‌های گروهی به عنوان یک روش درمانی در جهت اصلاح و تربیت و بازپروری به عنوان مهم ترین اهدف سازمانی که همان اصلاح و تربیت و کاهش جمعیت کیفری در زندانها است دست پیدا کنیم.

در ادامه سلطان‌پور رئیس تربیت بدنی سازمان زندان‌های کشور، ضمن تقدیر از مدیر کل زندانهای استان گیلان، معاونین و سایر همکاران اظهار داشت: توجه به ورزش های مفرح و دسته جمعی جهت حفظ پویایی و نشاط در بین کارکنان  یک نیاز اساسی است.

سلطان‌پور  با توجه به حساس بودن و سختی کار کارکنان زندانها، مسئولان فرهنگی و کارشناسان تربیت بدنی افزود: باید علاوه بر اجرای دستورالعمل‌های سازمانی، برنامه ریزی هدفمند در جهت حفظ تحرک و شادابی کارکنان داشته باشند.

رئیس تربیت بدنی سازمان زندان‌های کشور هدف از برگزاری مسابقات ورزشی را ایجاد انگیزش و توانمندسازی کارکنان در جهت پیشبرد و رسیدن به اهداف سازمانی دانست و افزود: امیداوریم،  برگزاری این مسابقات بتواند ضمن حفط نشاط و شادابی  در بین کارکنان به عنوان ابزاری موثر در جهت اصلاح وتربیت و کاهش جمعیت کیفری مورد استفاده قرار گیرد.

وی در خاتمه سخنان خود ضمن ابراز رضایت از شروع برگزاری مسابقات والیبال کشوری گفت: به یاری خداوند متعال سعی خواهیم کرد با موافقت مسئولان سازمان زندان‌های کشور، مسابقات فوتسال کارکنان را نیز در سال آتی در استان گیلان برگزار کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، آیین مراسم افتتاحیه هشتمین دوره مسابقات والیبال کارکنان زندانهای سراسر کشور با حضور سیدحمید حسینی مدیر کل زندانهای استان گیلان، سلطان پور رئیس تربیت بدنی سازمان زندانهای کشور و جمعی از مقامات استانی و همچنین تیم های کارکنان زندانهای ۱۳ استان در مجموعه فرهنگی رفاهی کارگران این استان در شهرستان انزلی برگزار شد.

انتهای پیام/