مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از برگزاری ۸۰ برنامه فرهنگی هنری ویژه در استان خبر داد و گفت: شب‌شعر با عنوان «منشور انقلاب اسلامی» در رشت برگزار می‌شود.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلیپ در نشست ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد در سالن اجتماعات استانداری گیلان، از برگزاری ۸۰ ویژه‌برنامه ارتحال امام در استان خبر داد و بیان کرد: این برنامه‌ها در حوزه‌های فرهنگی، هنری و قرآنی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه‌های خوشنویسی و نقاشی از تمثال امام خمینی‌(ره) بیان کرد: همچنین مسابقه کتاب‌خوانی از وصیت‌نامه سیاسی، الهی امام خمینی (ره) در سراسر استان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اجرای نمایش‌های مذهبی و شب‌شعر و برپایی نمایشگاه‌های کتاب، عکس و پوستر را از دیگر برنامه‌های این ایام عنوان کرد و گفت: همچنین نمایشگاه عکس ” کوچ آفتاب ” در شهرستان رودبار برگزار می‌شود.

وی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید یونس حسینی رودباری را یکی از شخصیت‌های برجسته گیلان در نهضت امام خمینی (ره) دانست و افزود: همه‌ساله هم‌زمان با ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد فیلم سینمایی شهید یونس رودباری که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تولیدشده است در سینما زیتون رودبار اکران می‌شود.

فاضلی از اجرای شب‌شعر تحت عنوان ” منشور انقلاب اسلامی ” در رشت و جلسه نقد و نظر ” عرفان در اشعار امام ” در فومن خبر داد و گفت: به مطبوعات استان جهت درج مقاله ویژه نکوداشت حضرت امام تحت عنوان ” منشور انقلاب اسلامی ” اطلاع‌رسانی شده است.

انتهای پیام/