اختتامیه جشنواره مطبوعات با موضوع “مبارزه با مفاسد اقتصادی” در گیلان برگزار می‌شود
اختتامیه جشنواره مطبوعات با موضوع “مبارزه با مفاسد اقتصادی” در گیلان برگزار می‌شود

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان گفت: اختتامیه جشنواره ملی مطبوعات با موضوع “مبارزه با مفاسد اقتصادی” ۱۶ دی ماه به‌میزبانی استان گیلان و با حضور عزت الله ضرغامی در رشت برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، محسن جعفری صبح امروز در نشست خبری جشنواره ملی مطبوعات در دفتر خبرگزاری فارس استان گیلان در رشت اظهار داشت: نخستین جشنواره ملی رسانه‌ای مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری تحلیلی به‌طور ملی در استان گیلان برگزار می‌شود‌.

وی محوریت این جشنواره را مبارزه با مفاسد اقتصادی به‌منظور تبیین توسعه و نهادینه کردن گفتمان انقلاب اسلامی، بصیرت‌بخشی به آحاد مردم و حمایت از تولیدات فاخر رسانه‌ای در عرصه انقلاب اسلامی توسط اصحاب رسانه عنوان کرد و گفت: پیشنهاد برگزاری این جشنواره از سوی بسیج رسانه استان گیلان بوده است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با تاکید بر اینکه طرح برگزاری جشنواره ملی مطبوعات از سوی بسیج رسانه استان گیلان به بسیج رسانه کشور ارسال و با این طرح موافقت شد تصریح کرد: این پیشنهاد بهمن ماه سال ۹۵  از سوی بسیج رسانه استان گیلان به مسئولان ارشد بسیج رسانه ارسال شد.

قائم مقام جشنواره ملی مطبوعات با اشاره به اینکه پوستر جشنواره ملی مطبوعات در اختتامیه جشنواره کشوری ابوذر در تهران توسط چهره‌های شاخص بسیج رسانه رونمایی شد افزود: از ابتدای تیرماه ۹۶ پوسترهای فراخوان جشنواره ملی مطبوعات فراخوان شد.

وی آغاز ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره را از ابتدای آذرماه سال ۹۵ عنوان کرد و با تاکید بر اینکه ۵ دی ماه سال ۹۶ آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی مطبوعات بود اظهار داشت: جشنواره ملی مطبوعات با استقبال پرشوری از سوی رسانه‌ها مواجه بوده است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان با اشاره به اینکه اشاعه و ترویج آرمان‌های مقدس نظام جمهوری اسلامی در مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری از طریق رسانه‌های مجازی و مکتوب از اهداف شاخص این جشنواره است افزود: فعالیت‌های مطالبه‌گرانه رسانه‌ای در حوزه سلامت اقتصادی از دیگر اهداف این جشنواره است.

جعفری تقدیر از حوزه فعالان اقتصادی و رسانه‌های مکتوب و مجازی را از دیگر اهداف جشنواره ملی مطبوعات عنوان کرد و گفت: چگونگی پیگیری منویات  مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و فرمان ۸ ماده‌ای رهبر معظم انقلاب به سران قوا در خصوص مبارزه با فساد اقتصادی از محوریت این جنشواره است.

قائم مقام جشنواره ملی مطبوعات نقش مسئولان در مبارزه با مفاسد اقتصادی، بانکداری اسلامی حامی اقتصاد مقاومتی، مطالبات مردمی در مبارزه با پولشویی و فساد را از دیگر محوریت این جشنواره عنوان کرد و افزود: آثار در قالب بخش‌ها و موضوعات مختلف از سوی اصحاب رسانه به این جشنواره ارسال شده است.

وی با تاکید بر اینکه این آثار در قالب سرمقاله، خبر، گزارش، یاداشت، عکس و تصویر چند رسانه‌ای، مصاحبه و تیتر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد تصریح کرد: جشنواره ملی مطبوعات بخش ویژه‌ای به نام شهر خلاق و اقتصاد پایدار  با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت را دربر داشت.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان از ارسال هزار و ۲۰۷ اثر به دبیرخانه جشنواره ملی مطبوعات از سراسر کشور خبر داد و با بیان اینکه کمیته داوران این جشنواره با حضور ۶ داور ملی تشکیل شد گفت: ۸ درصد آثار ارسال شده به دلیل عدم مطابقت با محوریت جشنواره از مرحله داوری باز ماند.

جعفری با تاکید بر اینکه بیشترین آثار ارسالی به ترتیب از استان‌های گیلان، تهران، اردبیل، گلستان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد خاطرنشان کرد: اختتامیه این جشنواره ۱۶ دی ماه به میزبانی استان گیلان در سالن اجتماعات ناجا در رشت برگزار می‌شود.

قائم مقام جشنواره ملی مطبوعات با اشاره به اینکه عزت‌الله ضرغامی رئیس سابق رسانه ملی سخنران ویژه این مراسم است تصریح کرد: استان گیلان در اختتامیه جشنواره ملی مطبوعات میزبان میهمانان ویژه‌ و اصحاب رسانه سراسر کشور است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان از برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در اختتامیه جشنواره ملی مطبوعات خبر داد و خاطرنشان کرد: از خانواده‌های شهیدان مدافع حرم شهید سیرت‌نیا و کوچک‌زاده در اختتامیه جشنواره ملی مطبوعات تجلیل می‌شود.

قائم مقام جشنواره ملی مطبوعات با بیان اینکه در اختتامیه این جشنواره از مدیران خبرگزاری‌های تسنیم گیلان، ایرنا گیلان و پایگاه‌های خبری تحلیلی ۸ دی، گیل خبر و گیلانستان تجلیل ویژه می‌شود ابراز داشت: این رسانه‌ها عنوان ۵ رسانه برتر مدیریت بحران را کسب کرده‌اند.

جعفری از اعطای دیپلم افتخار خبرنگاری بین‌المللی به ۴۵ خبرنگار کاروان خبری پیاده‌روی اربعین استان گیلان خبر داد و تصریح کرد: بسیج رسانه استان گیلان امسال برای نخستین بار کاروان رسانه‌ای به اربعین حسینی اعزام کرد و بیش از ۲ هزار خبر از طریق این‌ کاروان منتشر شد.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان تجلیل از مسئولان کانون‌های فعال بسیج رسانه استان گیلان را از دیگر برنامه‌های اختتامیه جشنواره ملی مطبوعات خواند و اظهار داشت: به برگزیدگان رتبه نخست تا سوم این جشنواره جوایز نفیس اهدا می‌شود.

انتهای پیام/