ادارات گیلان موظف به رعایت الزامات حفاظتی در پیشگیری از وقوع جرم شدند
ادارات گیلان موظف به رعایت الزامات حفاظتی در پیشگیری از وقوع جرم شدند

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی گیلان گفت: ادارات گیلان موظف به رعایت الزامات حفاظتی در پیشگیری از وقوع جرم شدند.

به گزارش اندیشه گیلان، سرهنگ علی رمضانی در گفت‌و‌گویی با اشاره اینکه اقدامات زیادی توسط پلیس در زمینه ایجاد تعامل با بقیه سازمان‌ها و نهادها صورت گرفته است اظهار داشت: با ایجاد گشت تلفیقی توسط بسیج و نیروی انتظامی در سال ۹۶ از ظرفیت‌های بسیج در بحث پیشگیری از جرائم و به‌ویژه پیشگیری از سرقت‌ها پیشرفت چشم‌گیری حاصل شده است.

رمضانی با اشاره به تعاملی که پلیس استان با حراست استانداری گیلان داشته است گفت: امسال ادارات و سازمان‌ها موظف به رعایت اصول ایمنی و رعایت الزامات حفاظتی در پیشگیری از وقوع جرم شدند و پلیس از طریق استانداری پیگیر عمل به انجام وظایف سازمان‌ها در زمینه پیشگیری از وقوع جرائم است.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه پلیس از ظرفیت تمام سازمان‌هایی که می‌توانند در بحث پیشگیری از وقوع جرائم موثر باشند استفاده می‌کند عنوان داشت: گشت‌های تلفیقی پلیس و ادارات برق و مخابرات در بحث پیشگیری از سرقت ادوات برقی موثر واقع شده است.

وی گفت: با علم بر اینکه امنیت یک محصول دسته جمعی است و برای اینکه امنیت مناسب در سطح جامعه تامین شود باید تمام اقشار جامعه در تولید این امنیت مشارکت داشته باشند یگان‌های تابع پلیس پیشگیری را موظف به ارتقاء تعامل با شوراها و دهیاران در سطح استان کردیم تا در بحث پیشگیری از وقوع جرائم و آگاه‌سازی روستاییان موثر باشند‌.

رمضانی از دیگر اقدامات پلیس پیشگیری در سال ۹۶ را جذب و به‌کارگیری پلیس افتخاری بیان کرد و ابراز داشت: ۵۸۵ نفر پلیس افتخاری در سطح استان گیلان جذب شده است که یاری رسان پلیس در بحث پیشگیری از وقوع جرائم هستند.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه امسال مراکز تجاری و مراکز خصوصی موظف به دریافت نگهبان محله از موسسات حفاظتی و مراقبتی که تحت نظارت نیروی انتظامی هستند شده‌اند گفت: ۸۷۰ نفر نگهبان محله، پلیس را در پیشگیری از وقوع جرائم یاری می‌کنند.

وی با اشاره به ارسال هشدارهای انتظامی به شبکه‌های اجتماعی جهت آگهی بخشیدن عمومی برای پیشگیری از جرائم گفت: اطلاع رسانی جامعه از طریق نصب بنر و توزیع بروشور و برپایی کارگاه‌های آموزشی در مدارس و دانشگاه‌ها در سطح جامعه از دیگر اقدامات پلیس در زمینه آگاه‌سازی مردم است.

رمضانی با بیان اینکه در دو ماهه سال ۹۶ با کاهش ۴ درصدی وقوع سرقت نسبت به سال گذشته مواجه بوده‌ایم افزود: با توجه به فرهنگ سازی‌های صورت گرفته توسط پلیس، در پیشگیری جرائمی مانند درگیری‌های مالی و اقتصادی، کاهش وقوع جرائم را مشاهده می‌کنیم.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان گیلان عملکرد پلیس را پیشگیری از جرائم در کلیه مولفه‌های جرم خواند و گفت: امسال با افزایش در کشفیات مواد مخدر شاهد دستگیری تعداد زیادی از عوامل و تهیه و توزیع مواد مخدر بوده و کشف کالای قاچاق و محصولات ضدفرهنگی نیز افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه اخیراً سرقت وسایل  داخل خودرو در سطح استان گیلان افزایش پیدا کرده است  بیان داشت: افراد، خودرو خود را در محل‌های خلوت که فاقد عبور  و مرور است پارک نکنند و وسیله نقلیه خود را در مکان‌هایی که مجهز به دوربین مداربسته است پارک کنند.

رمضانی با اشاره به اینکه محل‌هایی که تاریک و فاقد روشنایی است محل خوبی برای سرقت است افزود: رانندگان از قرار دادن کیف، وجه نقد، لپ تاپ و اشیاء قیمتی در معرض دید، بر روی صندلی و در داشبورد خودداری کنند تا این امر موجب وسوسه سارقان برای انجام سرقت نشود.

انتهای پیام/تسنیم