استانداردسازی طرح‌های سالم‌سازی دریا در استان گیلان ضروری است‌
استانداردسازی طرح‌های سالم‌سازی دریا در استان گیلان ضروری است‌

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه استانداردسازی طرح‌های سالم سازی دریا بر مبنای نیازهای مسافران در استان گیلان ضروری است گفت: باید به اقدامات فرهنگی در طرح‌های سالم سازی دریا توجه شود.

به گزارش اندیشه گیلان، سردار پاسدار محمدرضا میرحیدری عصر امروز در نشست سالم سازی دریا در سالن اجتماعات استانداری گیلان با بیان اینکه طرح تابستانی نیروی انتظامی از ۲۹ خرداد در گیلان آغاز می‌شود اظهار داشت: برای روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد طرح ویژه برای مسافران در نظر گرفته شده است.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه استانداردسازی طرح‌های سالم‌سازی در حال فعالیت، ضروری است اعلام داشت: باید به اقدامات فرهنگی در سالم‌سازی دریا توجه کرد.

وی با بیان اینکه نیروهای فعال در سالم سازی دریا، جایگاه مناسبی برای استقرار ندارند اذعان داشت: محدودسازی برای ورود خودروها با نصب تابلو و مسدود کردن مسیرهای فرعی می‌تواند در کاهش غرق شدگان موثر باشد.

سردار میرحیدری با اشاره به اینکه در سالم‌ سازی دریا، ایجاد پارکینگ‌های مناسب و ساماندهی سیستم روشنایی از نکات ضروری است افزود: تعیین ساعت شروع و پایان کار طرح‌های سالم سازی دریا باید در دستور کار ارگان‌ها قرار بگیرد.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه عدم مدیریت پسماند یکی از مشکلات سالم سازی دریا است اظهار داشت: پیش بینی سرویس‌های بهداشتی برای طرح‌های سالم سازی باید در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی دکه‌ها به‌صورت منسجم با کمک سازمان صنعت، معدن و تجارت در طرح‌های سالم سازی دریا باید انجام شود اعلام داشت: ناجا، اعتباری خاصی را جهت همیاری در سواحل در اختیار ندارد.

انتهای پیام/