استان گیلان دارای رتبه دهم کشور در آمار طلاق است
استان گیلان دارای رتبه دهم کشور در آمار طلاق است

به گزارش سرویس اجتماعی اندیشه گیلان، فاطمه شیرزاد در گفت‌وگویی با بیان اینکه خشونت و طلاق با آموزه‌های دینی و اسلامی در تضاد هستند اظهار داشت: به‌منظور حفظ حریم خانواده‌ها و کاهش آمار طلاق باید چاره‌اندیشی شود. وی با اشاره به آمار نگران‌کننده طلاق در جامعه خاطرنشان کرد: متأسفانه استان گیلان رتبه دهم کشور در […]

به گزارش سرویس اجتماعی اندیشه گیلان، فاطمه شیرزاد در گفت‌وگویی با بیان اینکه خشونت و طلاق با آموزه‌های دینی و اسلامی در تضاد هستند اظهار داشت: به‌منظور حفظ حریم خانواده‌ها و کاهش آمار طلاق باید چاره‌اندیشی شود.

وی با اشاره به آمار نگران‌کننده طلاق در جامعه خاطرنشان کرد: متأسفانه استان گیلان رتبه دهم کشور در آمار طلاق را دارد و این موضوع نگران‌کننده و زنگ خطری برای جامعه است.

شیرزاد با تاکید بر اینکه توجه به مبحث پیشگیری در آسیب‌های اجتماعی حائز اهمیت است افزود: متأسفانه در صورت وقوع طلاق به‌غیراز زوجین، کودکان طلاق نیز آسیب‌های فراوانی متحمل می‌شوند و گاها این آسیب‌ها جبران‌ناپذیر است.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت با تقدیر از اقدامات سازمان بهزیستی تصریح کرد: دلسوزی، تعهد کاری و پاسخگو بودن به مراجعان در کارکنان سازمان بهزیستی به‌وضوح قابل‌مشاهده است و این امر موجب رضایتمندی مراجعان از عملکرد آنان شده است.

وی با اشاره به اینکه طلاق آثار جبران‌ناپذیری بر اعضای خانواده می‌گذارد بیان کرد: امروزه پدیده طلاق ریشه در تغییر و تحولات فرهنگی، اجتماعی و… دارد که درگذشته نزد مردم به‌عنوان یک اقدام قبیح از آن یاد می‌شد ولی در جامعه امروزه بسیار رایج شده است.

شیرزاد خاطرنشان کرد: امیر مؤمنان علی (ع) می‌فرمایند: ازدواج کنید و طلاق ندهید زیرا طلاق عرش الهی را به لرزه درمی‌آورد.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای رشت بیان کرد: متأسفانه آمارها نشان می‌دهد که بیشترین آمار ارتکاب جرم و بزهکاری در نوجوانان و جوانان ریشه در مشکلات خانوادگی، طلاق والدین و… دارد.

شیرزاد با اشاره به راه‌اندازی اولین مرکز حمایت‌های روانی اجتماعی از دختران در معرض آسیب در رشت گفت: این مرکز به همت سازمان بهزیستی راه‌اندازی شد و تاکنون ۴۶ نفر از دختران بد سرپرست، بی‌سرپرست و… در این مرکز پذیرش‌شده‌اند.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به تهدیدات و آسیب‌هایی که متعاقب با بروز طلاق گریبان گیر زنان می‌شود گفت: تمامی افرادی که طلاق را تجربه می‌کنند با معضلات فردی و اجتماعی متعددی مواجه هستند اما با توجه به شرایط فرهنگی جوامع این امر برای زنان پیامدهای بیشتری به همراه دارد.

شیرزاد تصریح کرد: یکی از راه‌های کاهش آمار طلاق توجه به تعالیم دینی و اخلاقی و عمل به توصیه‌ها و سفارشات ائمه معصوم (ع) است.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی در خاتمه بیان کرد: امید است با برنامه‌ریزی‌های مؤثر در جهت تقویت آموزه‌های دینی و اخلاقی و کاهش توقعات و انتظارات و… شاهد کاهش آمار طلاق و مشکلات متعاقب آن در جامعه باشیم و در صورت بروز چنین مشکلاتی مدیران جهت حفظ و حراست از زنان جامعه به‌منظور دور ماندن از آسیب‌های جامعه اقدامات اساسی در دستور کار قرار دهند.

انتهای پیام/فارس