استان گیلان ۸۵۰ شهید دانش‌آموز در دوران دفاع مقدس تقدیم کرده است
استان گیلان ۸۵۰ شهید دانش‌آموز در دوران دفاع مقدس تقدیم کرده است

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه گیلان ۸۵۰ شهید دانش آموز در دوران دفاع مقدس تقدیم کرده است گفت: اردوهای راهیان نور نقش زیادی در زنده ماندن یاد و خاطرات شهدا دارد.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، مهدی حاجتی صبح امروز در مراسم پیش از اولین اعزام راهیان‌نور دانش آموزان‌دختر ناحیه ۱ و ۲ آموزش و پرورش شهرستان رشت اظهار داشت: امروز دانش آموزان به منطقه‌ای که سراسر نور و تجلی‌ خاطرات ۸ سال دفاع مقدس است سفر می‌کنند.

وی با بیان اینکه بسیاری از دانش آموزان برای دفاع از کشور مقدس اسلامی در سنین نوجوانی به جبهه‌های جنگ رفتند بیان داشت: ۸۵۰ نفر از دانش‌آموزان استان گیلان در جبهه‌های جنگ در دوران دفاع مقدس به فیض شهادت رسیدند.

حاجتی با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا با الفاظی که در شأن خودش است سپاه پاسداران را مورد هجمه قرار می‌دهد گفت: سپاه، بسیج و نیروهای انقلابی در دوران دفاع مقدس در برابر تمام هجمه‌های کشورهای استکباری ایستادگی کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با تاکید بر اینکه تمام تدابیر لازم توسط سپاه و آموزش و پرورش استان گیلان اتخاذ شده که سفر دانش آموزان به مناطق عملیانی سفری ایمن باشد عنوان داشت: اتوبوس دانش آموزان در شب حرکت نمی‌کند و در مکانی برای استراحت می‌ایستد.

وی با اشاره به اینکه شهیدان در طول ۸ سال دفاع مقدس شجاعانه ایستادند و با حداقل امکانات از حریم جمهوری اسلامی دفاع کردند اعلام داشت: اردوهای راهیان نور نقش زیادی در زنده ماندن یاد و خاطرات شهدا دارد.

انتهای پیام/