استعفای شهردار رشت شایعه است
استعفای شهردار رشت شایعه است

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: استعفای شهردار رشت شایعه است و تاکنون نامه‌ای مبنی بر استعفای شهردار وی به شورای اسلامی شهر ارسال نشده است.

به گزارش اندیشه گیلان، مسعود کاظمی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به شایعه استعفای شهردار رشت اظهار داشت: تاکنون نامه‌ای مبنی بر استعفای شهردار رشت به شورای شهر ارسال نشده است.

وی گفت: پیرو جلسه طرح سوال اعضای شورا از شهردار رشت در نهایت با رای‌گیری، شرایط برای اعلام وصول استیضاح در جلسه آینده فراهم شد و در صورت امضای یک سوم از اعضاء جلسه، استیضاح شهردار رشت طی حداقل ۱۰ روز برگزار خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت خاطرنشان کرد: در صورت استعفاء نیز این مسئله در شورا باید مورد رای‌گیری قرار گیرد و در صورت تایید اکثریت، این اتفاق خواهد افتاد که البته تاکنون هیچ نامه استعفایی به‌دست ما نرسیده است.

کاظمی با اشاره به اینکه سرای محلات یک ایده نو وموثر در راستای تحقق اهداف فرهنگی است تصریح کرد: یکی از اهداف ایجاد سرای محلات در رشت، جلب مشارکت‌های مردمی به‌منظور بهبود روش زندگی در محلات مختلف شهر است.

وی با بیان اینکه سرای محلات نقش موثری در فرهنگ‌سازی و مشارکت دادن شهروندان در تصمیم‌گیری‌ها و ارتقای جایگاه فرهنگی جامعه ایفا می‌کند افزود: برگزاری کلاس‌های رایگان آموزشی در زمینه حقوق شهروندی از جمله اقداماتی است که در دستور کار سرای محلات رشت قرار دارد.

کاظمی با اعلام اینکه نخستین سرای محله در رشت در محله خمیران چهل تن راه‌اندازی شد گفت: البته تا رسیدن به هدف نهایی ایجاد سرای محلات در رشت، فاصله بسیاری وجود دارد اما امیدواریم با کیفیت بخشیدن به آن‌ها هر چه سریع‌تر اهداف در نظر گرفته شده محقق شود و تنها به فکر کمیت آنها نباشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت خاطرنشان کرد: در حال حاضر در محله‌های خمیران چهل تن، جماران، پیرکلاچای و مسکن مهر، سرای محلات راه‌اندازی شده است و تشکیل سرای محلات جدید در بودجه سال ۹۶ شهرداری رشت نیز گنجانده شده است.

وی با بیان اینکه می‌توان از ظرفیت سرای محلات در راستای زنده نگه داشتن فرهنگ بومی محلی و برنامه‌های مذهبی بهره‌مند شد گفت: معرفی و ترویج آداب و سنن بومی محلی و پرداختن به مباحث مذهبی و اجتماعی از دیگر اهدافی است که برای سرای محلات در نظر گرفته شده است.

کاظمی اظهار داشت: در بودجه سال ۹۶ شهرداری رشت، راه اندازی ۶ سرای محله جدید در دستور کار شهرداری رشت قرار گرفته است.

انتهای پیام/