استکبار جهانی در مقابل اقتدار سپاه سر تسلیم فرود آورد
استکبار جهانی در مقابل اقتدار سپاه سر تسلیم فرود آورد

معاون هماهنگ کننده دانشگاه امام خامنه‌ای نیروی دریایی سپاه با اشاره به دستگیری ملوان‌های آمریکایی در خلیج فارس توسط نیروی دریایی سپاه گفت: استکبار جهانی در مقابل اقتدار سپاه سر تسلیم فرود آورد.

به گزارش اندیشه گیلان، سردار اصغر شکراللهی در گفت و گویی با گرامیداشت ولادت با سعادت امام حسین (ع) و روز پاسدار اظهار داشت: پاسداری و حراست از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن به‌صورت عام وظیفه تمامی آحاد ملت فهیم ایران است.

معاون هماهنگ کننده دانشگاه امام خامنه‌ای نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران بعد از پیروزی یک نهال نو پا بود افزود: وظیفه ذاتی انقلاب اسلامی طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دفاع از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب است.

شکراللهی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی برای دفاع از دستاوردها و ارزش‌ها نیازمند یک نهاد پرقدرت بود تصریح کرد: نهاد مقدس سپاه در جهت انجام تکلیف الهی خود و به تأسی از امام حسین(ع) حرکت بزرگ خود را در راستای دفاع از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن آغاز کرد.

وی دلیل نام‌گذاری روز پاسدار را در میلاد با سعادت امام حسین(ع) به جهت تشابه عملکرد پاسداران به سیره عملی سیدالشهدا(ع) عنوان کرد و با بیان اینکه این روز مقدس از سوی امام (ره) روز پاسدار نامیده شد افزود: امام خمینی(ره) به صراحت در صحیفه نور فلسفه وجودی سپاه را برای دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرده و روز میلاد امام حسین(ع) را روز پاسدار نام‌گذاری کردند.

معاون هماهنگ کننده دانشگاه امام خامنه‌ای نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه در اصل ۱۵۰ قانون اساسی وظیفه ذاتی سپاه پاسداران دفاع از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن معرفی شده است بیان داشت: سپاه وظیفه دارد در اولویت نخست از انقلاب اسلامی و در اولویت دوم از دستاوردهای انقلاب حفظ و حراست کند.

شکراللهی با تاکید بر اینکه بین نهاد مقدس سپاه پاسداران و دیگر نهادهای نظامی ایران اسلامی وجه تمایز وجود دارد اظهار داشت: وظیفه سپاه تنها حفاظت از مرزهای میهن اسلامی نیست بلکه حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب در عرصه‌های مختلف از وظایف مهم این نهاد انقلابی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه سپاه در سه حوزه جنگ نرم، جنگ امنیتی و جنگ سخت به وظایف خود عمل می‌کند تصریح کرد: سپاه از روزهای نخست توانست در یک نبرد سنگین داخلی از انقلاب اسلامی و دستاورد های انقلاب اسلامی دفاع کند.

معاون هماهنگ کننده دانشگاه امام خامنه‌ای نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه استکبار جهانی از روزهای نخست پیروزی انقلاب توسط ایادی داخلی حمله به باورها و اندیشه‌های انقلاب اسلامی را در پیش گرفت بیان داشت: تقویت گروه‌های ضد انقلاب و معاند با نظام نظیر منافقین خلق و کمونیست‌ها از اقدامات استکبار جهانی در ایام نخست پیروزی انقلاب اسلامی بود.

شکراللهی با تاکید بر اینکه مبارزه و مقابله با گروهک‌های نام برده در کشور از نخستین مبارزات سپاه در داخل کشور بوده است خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در ایام نوپایی انقلاب در مقابل تمامی گروهک‌ها و اقدامات پلید استکبار جهانی به پیروزی رسید.

وی با اشاره به اینکه سپاه همزمان با مبارزه با ایادی داخلی به جنگ سخت با حکومت بعث عراق که از سوی استکبار جهانی حمایت می‌شد پرداخت تاکید کرد: سپاه در دوران جنگ تحمیلی همواره در کنار تمامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران توانست نبرد قهرمانانه‌ای در مقابل استکبار جهانی و نیروی بعث عراق داشته باشد.

معاون هماهنگ کننده دانشگاه امام خامنه‌ای نیروی دریایی سپاه با اشاره به نقش پررنگ سپاه در دوران جنگ تحمیلی بیان داشت: در این زمینه نیروی دریایی سپاه از نیروهای مسلح سرآمد در جمهوری اسلامی ایران بوده است.

شکراللهی با بیان اینکه نیروی دریایی سپاه در تمامی نبردهای دریایی دوشادوش رزمندگان ارتش، تجلی مقاومت الهی را در عرصه‌های مختلف دفاع مقدس به نمایش گذاشت تاکید کرد: نسل جوان امروز باید شناخت درستی از نقش سپاه در دهه نخست انقلاب اسلامی داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه سپاه در طول تاریخ انقلاب اسلامی همواره به تهدیدات داخلی و خارجی پاسخ داده است خاطرنشان کرد: آخرین اقدام پیروزمندانه نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس دستگیری ملوانان آمریکایی بود که استکبار جهانی در مقابل این اقدام سر تسلیم فرود آورند.

انتهای پیام/تسنیم