اصحاب رسانه آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند/مسئولان استان گیلان از نقد رسانه‌ها استقبال کنند
اصحاب رسانه آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند/مسئولان استان گیلان از نقد رسانه‌ها استقبال کنند

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری بابیان اینکه اصحاب رسانه آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند گفت: دولتی در دنیا موفق است که پذیرای نقد سازنده برای رفع نواقص خود باشد.

به گزارش اندیشه گیلان، آیت‌الله احمد پروایی پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه در محل دفتر بسیج رسانه گیلان  با گرامیداشت دهه کرامت و هفته خبرنگار،  اظهار کرد: از مهم‌ترین رسالت‌های رسانه، روشنگری، بصیرت افزایی در جامعه و پیگیری معضلات و مشکلات مردم و رساندن نیازهای مردم به گوش مسئولین است.

وی بابیان اینکه انعکاس اخبار در رسانه شامل محدودیت جغرافیایی نمی‌شود، گفت: امروز رسانه در عرصه‌های متعدد حرف برای گفتن دارد و می‌تواند مؤثر باشد و مسئولین باید دست اصحاب رسانه را بگیرند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش تبلیغی رسانه‌ها افزود: ازآنجایی‌که رسانه‌ها نقش تبلیغی دارند می‌توانند مبلغ قرآن، دین، انقلاب و حریم ولایت باشند و القای فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی و ترویج سنت‌های حسنه نخستین نقش را رسانه‌ایفا می‌کند.

وی با بیان اینکه دشمن در جنگ نرم در حال تیرباران است بیان کرد: شهدا تکلیف ما را سنگین‌تر کرده‌اند و ما باید با تمام توان برای دفاع از انقلاب و دستاوردهای آن وارد عمل شویم .

پروایی با تأکید بر رعایت تقوای رسانه‌ای گفت: تقوا حلال همه مشکلات است و از اصحاب رسانه می‌توانند به‌عنوان طلایه‌داران فرهنگی جامعه ما باشند.

وی بابیان اینکه اصحاب رسانه آمران به معروف و ناهیان از منکر هستند افزود: هدف پروردگار از فرستادن انبیاء، ائمه اطهار و همچنین هدف امام از انقلاب اسلامی و رهبری انقلاب اجرای امربه‌معروف و نهی منکر در جامعه اسلامی است و هرکسی باید به‌اندازه توان خود در این مهم نقش‌آفرینی کند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اطلاع‌رسانی و نقد سازنده یکی از وظایفی است که شرعاً و عرفاً و قانوناً بر گردن خبرنگاران است و اگر نقد درستی از سوی رسانه درباره مسئولان شد، خبرنگار به وظیفه خود عمل کرده و در غیر این صورت خیانت کرده است.

وی با اذعان به اینکه همه مسئولان نظام معترف به پذیرش انتقاد سازنده هستند گفت: شعار دولت‌مردان خدمت درخور شأن مردم به آن‌هاست و دولت باید در مقابل نقد سازنده آغوش خود را باز کند.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دولتی در دنیا موفق است که پذیرای نقد سازنده برای رفع نواقص خود باشد، افزود:  قلم رسانه‌ها باید در راستای رفع مشکلات، نواقص و کمبودها باشد و مشکلات را به مسئولان بالادستی و نظارتی ارجاع دهد.

پروایی در پاسخ به سؤالی مبنی بر سرانجام سند ۲۰۳۰ اظهار کرد: نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی فصل‌الخطاب است و دولت باید با تمام توان در مقابل هر آنچه استقلال کشور را زیر سؤال ببرد ایستادگی کند.

وی افزود: اگر در جامعه‌ای هر کس ساز خود را بزند آیا جامعه سروسامان می‌گیرد؟ سؤال من اینجاست چرا باید با احکام خدا مخالفت کنیم؟

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: مسئولان اجرایی استان گیلان از نقد رسانه‌ها در جهت بهبود وضعیت استان استقبال کنند.

انتهای پیام/