اصحاب رسانه با وجود اثرگذاری بالا مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند
اصحاب رسانه با وجود اثرگذاری بالا مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان رسانه را از تاثیرگذارترین ابزار در جنگ نرم عنوان کرد و گفت: با وجود تاثیرگذاری ویژه رسانه در جامعه به‌طور شایسته از این قشر حمایت نمی‌شود.

به گزارش اندیشه گیلان، محسن جعفری عصر امروز در جلسه هماهنگی اعضای قشر بسیج رسانه گیلان با اشاره به اینکه همایش گرامیداشت روز خبرنگار در استان گیلان برگزار می‌شود اظهار داشت: فعالیت مجموعه بسیج رسانه در استان گیلان از ۴ سال گذشته آغاز شده است.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان هدف از تشکیل این مجموعه را کمک‌رسانی به اصحاب رسانه در راستای ارتقای توانمندی‌های آنان عنوان کرد و افزود: نقش بسیج رسانه یک نقش مکمل در امور رسانه‌ای محسوب می‌شود.

جعفری با تاکید بر اینکه تشکیل مجموعه بسیج رسانه در استان و کشور نیازسنجی و از سوی اصحاب رسانه این نیاز مطالبه شده است بیان کرد: جذب، ساماندهی و توانمندی اصحاب رسانه در تراز انقلاب اسلامی از اهداف بسیج رسانه در استان گیلان است.

وی جذب حداکثری و دفع حداقلی قشر خبرنگار را از اولویت‌های این مجموعه دانست و با بیان اینکه خطوط قرمز مجموعه بسیج رسانه استان گیلان بحث ولایت فقیه، دستاوردهای انقلاب اسلامی، مبانی اسلامی و امنیت ملی است گفت: بسیج رسانه فراجناحی عمل می‌کند.

جعفری با اشاره به اینکه هم‌افزایی و وحدت میان رسانه‌های استان گیلان از اهداف مهم و بززگ بسیح رسانه استان گیلان است تاکید کرد: مجموعه بسیج رسانه استان گیلان اقدامات خود را در راستای هماهنگی، هم‌افزایی، ارتقای سطح کیفی و کمی رسانه‌های استان در حوزه‌های مختلف انجام می‌دهد.

رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه قدس استان گیلان با اشاره به اینکه بسیج رسانه استان گیلان در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب اقدامات گسترده‌ای را انجام داده است اعلام داشت: استان گیلان هم اکنون بیش از ۱۸۵ رسانه مصوب و مجوزدار دارد.

جعفری از فعالیت دفتر ۱۶ خبرگزاری، ۸۰ دفتر روزنامه و بیش از ۷۶ پایگاه خبری تحلیلی مجوزدار در استان گیلان خبر داد و بیان کرد: به‌واسطه فعالیت‌های مجموعه اصحاب رسانه، اقدامات مبارکی در حوزه رسانه در استان گیلان اتفاق می‌افتد.

رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه قدس استان گیلان با تاکید بر اینکه قشر اصحاب رسانه بی‌ادعا و مظلومانه به فعالیت خود ادامه می‌دهند تصریح کرد: اصحاب رسانه باید به‌طور ویژه تحت حمایت نهادها و سازمان‌ها قرار گیرند.

جعفری، رسانه را از تاثیرگذارترین ابزار در جنگ نرم عنوان کرد و با اشاره به اینکه با وجود تاثیرگذاری ویژه رسانه در جامعه به‌طور شایسته از این قشر حمایت نمی‌شود گفت: امید است که یاد کردن از اصحاب رسانه تنها در هفته خبرنگار نباشد و این امر در طول سال تداوم داشته باشد.

وی با بیان اینکه امسال شهید شاخص بسیج رسانه گیلان، شهید مدافع حرم سید اسماعیل سیرت‌نیا است گفت: مجموعه بسیج رسانه استان گیلان در طول ۲ سال ۹۴ و ۹۵ به‌عنوان قشر نمونه و برتر کشور برگزیده شد و هفته گذشته نیز در ستاد اشراف فرماندهی ستاد کل به‌عنوان قشر نمونه معرفی شد.

انتهای پیام/