اصلاح ساختار اقتصادی از شجاعت دولت سیزدهم است
اصلاح ساختار اقتصادی از شجاعت دولت سیزدهم است

امام جمعه رشت با بیان اینکه اصلاح ساختار اقتصادی جسارت می‌خواهد و دولت سیزدهم در آغاز راه خود این اقدام شجاعانه را انجام داد، گفت: رییس جمهور فعلی به‌دنبال جمع آوری آراء نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت با اشاره به سالروز رحلت جانکاه حضرت بهجت فومنی(ره) اظهار داشت: ایشان دریایی از معرفت و سرشار از نور و عرفان بودند و هر قدر حوزه‌های علمیه درباره ایشان و زندگی علمی ایشان تحقیق کنند باز کم است.

امام جمعه رشت به اقدام جدید دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: از آنجا که ریسک‌پذیری در عرصه معادلات اقتصادی می‌تواند در یک فرایندی بار منفی ایجاد کند به‌همین‌خاطر مسئولان در دوره‌های قبل این‌ ریسک‌ را نمی‌کردند زیرا می‌ترسند مردم بعدها به آنان رای ندهند چراکه اصلاح ساختار اقتصادی جسارت می‌خواهد و دولت سیزدهم در آغاز راه خود این اقدام شجاعانه را انجام داد و این نشان می‌دهد رییس جمهور فعلی به‌دنبال رای جمع کردن نیست.

فلاحتی رفع موانع شکوفایی اقتصادی جامعه اسلامی و حرکت به سمت تحقق اقتصاد مقاومتی را جزو ماموریت‌های دولت برشمرد و بیان کرد: کار کردن در این دو عرصه می‌تواند شعار سال را تحقق ببخشد البته در همین این راستا دولت با موانع فراوانی روبه‌رو بود که یکی از موانع، یارانه غیرهوشمند یا ارز ترجیحی بود.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان ضمن تشریح سیاست ارز ترجیحی و بار منفی آن برای کشور و مردم تصریح کرد: این ارز به افرادی از جامعه از جمله برخی واردکنندگان کالا اختصاص می‌یافت تا کالاهای ضروری را از سایر کشورها برای نیاز ضروری جامعه وارد کشور کنند به‌گونه‌ای که غیرهوشمند بود و نظارتی بر روی این ارز نبود.

وی افزود: بسیاری از کسانی‌که ارزهای ترجیحی را می‌گرفتند کالاهایی را وارد جامعه‌ می‌کردند که مشابه داخلی آن کالاها در کشور وجود داشت و این اقدام آنان باعث نابودی صدها هزار فرصت شغلی در ایران می‌شد یا حتی با ارز دولتی، کالاهایی را خریداری می‌کردند و آزاد در داخل می‌فروختند یا به داخل می‌آوردند و احتکار می‌کردند و باعث آشفتگی بازار می‌شدند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با بیان اینکه در شرایط آشفته بازار مذکور، جامعه اسلامی ظرفیت تاب‌آوری گوناگون را در عرصه‌های مختلف نشان داد خاطرنشان کرد: مردم ما همواره آبرومندانه زندگی کردند و کشورمان نیز بدون قطع پیشرفت‌های خوبی داشته و پیش روی خود‌ دارد.

امام جمعه رشت با اشاره به برخی اظهارات رسانه‌های معاند که درصدد ضربه به جامعه اسلامی هستند ابراز داشت: این رسانه‌های معاند تهی‌مغز که گاهی به‌ میخ و گاهی به‌ نعل می‌زنند دروغ‌گو هستند و قابل اعتماد نیستند و هر روز چیز جدیدی مطرح می‌کنند و جای آنان در زباله‌دان‌ها است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه نظام بانکی، مالیاتی و ساختار بودجه کشور نیاز به اصلاح دارد گفت: بهبود فضای کسب و کار، دانش بنیان کردن اقتصاد، توجه به اقتصاد منهای نفت، رشد کار و تولید مولد، تاسیس سازمان‌های امنیتی برای غذا و درمان، اصلاح الگوی مصرف، توسعه تجارت با همسایگان، جلوگیری از گلوگاه‌های فساد و سازماندهی نقدینگی از جمله مسائلی است که نیازمند توجه اساسی است.

فلاحتی مشکلات پسماند گیلان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: فاجعه پسماند در گیلان یک فاجعه ملی است از طرفی اگر در گذشته، برای رفع این مشکل به‌صورت میدانی و درست کار می‌شد امروز شاهد این فاجعه نبودیم.

انتهای پیام/