اصول‌گرا و اصلاح‌طلب باید مطیع مقام معظم رهبری باشند
اصول‌گرا و اصلاح‌طلب باید مطیع مقام معظم رهبری باشند

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه مردم ایران از آرمان‌های امام دست نخواهند کشید گفت: کشتی‌بان و ناخدای ما مقام معظم رهبری است و اصول‌گرا و اصلاح‌طلب باید مطیع مقام معظم رهبری باشند.

به گزارش اندیشه گیلان، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد اظهار داشت: خودم و شما را به تقوای الهی دعوت می‌کنم و بهترین سخن کلام خدا است.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه نیمه ماه رمضان سپری شده است با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام(ص) بیان داشت: پیامبر اکرم(ص) فرمود هر چیزی زکاتی دارد و زکات بدن هم روزه گرفتن است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان زکات را به‌معنای پاکیزگی و رشد و بالندگی دانست و افزود: ۱۲ مسئله زکات دارد و زکات قدرت داشتن رعایت عدالت و انصاف است.

قربانی زکات پیروزی را احسان نسبت به فرد مغلوب عنوان کرد و اذعان داشت: زکات علم و دانش این است که علم را به دیگران انتقال دهیم و باید از علم و دانش حداکثر استفاده را ببریم.

وی به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و گفت: اگر شخصی را مشاهده کردیم که در ماه مبارک رمضان روزه‌خواری می‌کند به آرامی به او تذکر دهیم و امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهیم و نیروی انتظامی نیز موظف است افراد متخلف را تنبیه کند.

امام جمعه رشت زکات سلامتی را تلاش برای بندگی خدا عنوان کرد و ابراز داشت: کسانی که سالم هستند و روزه نمی‌گیرند موقعی که از کار بیفتند افسوس می‌خورند که چرا قدر این نعمت را ندانستند.

قربانی زکات دارا بودن نعمت‌ها را انجام دادن کار نیک دانست و خاطرنشان کرد: وقتی خداوند نعمتی داده که بتوانیم مدرسه یا مسجد بسازیم و یا دست خیری بگیریم باید از این نعمت استفاده کرده و کار نیک انجام دهیم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، زکات عقل را تحمل بی‌عقلی و نادانی جاهلان عنوان کرد و بیان داشت: همچنین زکات زیبایی این است که انسان عفت داشته باشد و یوسف با اینکه زیبا بود عفت و حیا داشت.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به فواید روزه اظهار داشت: روزه مواد زائد بدن را از بین می‌برد و ما در ماه رمضان با روزه گرفتن موجب سلامتی جسم و و روح می‌شویم و باید از این نعمت خدا بهره بگیریم.

امام جمعه رشت با تبریک به‌مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) بیان داشت: این هفته را هفته اطعام و اکرام ایتام نامگذاری کرده‌اند چون امام حسن(ع) کریم اهل بیت بود و سفره ایشان همواره برای نیازمندان پهن بود.

قربانی سنت افطاری دادن را یک سنت پسندیده دانست و اظهار داشت: بهتر است افراد نیازمند را شناسایی و آنها را افطاری و اطعام دهیم و از امامان خود الگو بگیریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مسجدالاقصی در اختیار یهودیان قرار دارد تصریح کرد: روسای کشورهای اسلامی با صهیونیست‌ها ساختند و مسجدالاقصی امروز در گرو صهیونیست‌ها قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه برخی جنگ را بد می‌پندارند بیان کرد: اگر جنگ‌های صدر اسلام نبود از اسلام چیزی باقی نمی‌ماند و همچنین تحمیل شدن جنگ ذلت است.

وی جنایات حادثه مجلس و حرم امام را محکوم کرد و گفت: اگر تروریست‌ها نفوذ بیشتری می‌کردند صحن مجلس را ویران و حرم امام (ره) را ویران می‌کردند اما نیروهای سپاه, انتظامی و اطلاعات وارد صحنه شدند و این عزیزان جان برکف اجازه نمی‌دهند دشمنان مرقد امام راحل را تخریب کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه نیروهای سپاه و اطلاعات ۹۰ گروه تروریستی را تا پیش از این حملات منهدم کرده بودند اعلام داشت: مقام معظم رهبری فرمودند این حادثه تروریستی ترقه بازی بچه‌گانه‌ای بود و ملت ایران از آرمان‌های امام (ره) دست نخواهد کشید.

قربانی خاطرنشان کرد: همه دست به دست هم از انقلاب حمایت می‌کنیم و با ادامه دادن راه امام (ره) دشمنان خود را نابود خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه هر کسی ادامه دهنده راه اهل بیت(ع) باشد نجات می‌یابد تاکید کرد: ولی فقیه نایب اهل بیت است و همان طور که مردم در زمان اهل بیت باید تابع اهل بیت باشند در زمان غیبت نیز باید مطیع ولی فقیه باشند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه نباید جامعه در دو سمت مختلف باشد گفت: نباید اصول‌گرا و اصلاح طلب موارد مختلف مطرح کنند و مردم باید مطیع مقام معظم رهبری باشند و موارد خود را با ایشان مطرح کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه همه ما انقلابی و ولایت‌مدار هستیم خاطرنشان کرد: کشتی‌بان و ناخدای ما مقام معظم رهبری است.

انتهای پیام/تسنیم