اعزام ۲۷۰ نفر از دانش‌آموزان دختر گیلانی به مناطق عملیاتی کشور
اعزام ۲۷۰ نفر از دانش‌آموزان دختر گیلانی به مناطق عملیاتی کشور

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت گفت: ۲۷۰ نفر از دانش آموزان دختر شهرستان رشت به‌عنوان نخستین گروه دانش آموزان گیلانی به مناطق عملیاتی اعزام شدند.

به گزارش اندیشه گیلان، سرهنگ پاسدار حسین مصطفی‌پور صبح امروز در حاشیه مراسم اعزام راهیان ‌نور دانش آموزان ‌دختر ناحیه ۱ و ۲ آموزش و پرورش شهرستان رشت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز نخستین اعزام دانش آموزان استان گیلان به اردوهای راهیان نور در سال ۹۶ انجام شد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه تعداد ۲۷۰ نفر از دانش آموزان دختر شهرستان رشت به‌عنوان نخستین گروه دانش آموزان گیلانی به مناطق عملیاتی اعزام شدند گفت: این دانش آموزان طی ۴ روز از مناطق عملیاتی بازدید می‌کنند.

مصطفی‌پور با اشاره به اینکه دانش آموزان از یادمان شهدای مرصاد، قصر شیرین و بازی دراز بازدید می‌کنند عنوان داشت: برنامه‌های فرهنگی زیادی در سفر ۴ روزه دحتران دانش آموز گیلانی به مناطق عملیاتی پیش بینی شده است.

وی با اعلام ‌اینکه همواره نخستین مرحله اردوهای راهیان نور از غرب کشور شروع می‌شود و در پایان سال دانس آموزان به جنوب کشور سفر می‌کنندافزود: در آینده نزدیک اعزام دانش آموزان پسر به اردوهای راهیان نور شروع می‌شود و رعایت مسائل ایمنی در اردوهای راهیان نور بیش از پیش در نظر گرفته شده است.

مصطفی‌پور با اشاره به اینکه آموزش و پرورش گیلان همکاری خوبی در اعزام‌ دانش آموزان‌ به اردوهای راهیان نور داشته است گفت: به دور از هرگونه جناح بندی سیاسی تمام ارگان‌ها و سازمان‌ها در استان گیلان در بحث انتقال ارزش‌ها، آرمان‌ها و نهادینه‌سازی فرهنگ دفاع مقدس در استان‌گیلان تلاش می‌کنند.

وی با بیان اینکه اردوهای راهیان تور کمک می‌کند تا دفاع مقدس تبدیل به یک افسانه برای نسل‌های جدید انقلاب نشود اعلام کرد: اگر ‌متولیان امور فرهنگی‌ در کشور وظایف خود را به‌درستی انجام ندهند دفاع مقدس به امری غیرقابل باور برای نسل‌های جدید انقلاب اسلامی تبدیل می‌شود.

مصطفی‌پور با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای جداسازی نسل جدید انقلاب از فرهنگ دفاع مقدس گفت: دشمن فعالیت‌های ضدفرهنگی علیه جمهوری اسلامی را هنرمندانه، طبق میل جوانان و با ظرافت تمام انجام می‌دهد و در نتیجه کارهای فرهنگی مسئولان برای نسل جوان نیز باید جذاب، تاثیرگذار و طبق سلیقه آنان باشد.

وی راهیان نور را تاثیرگذارترین کار فرهنگی برای دانش آموزان خواند و ابراز داشت: به چشم خود دیدم که بسیاری از دانش آموزان با رسیدن به خاک شلمچه به‌صورت خودجوش کفش‌های خود را در می‌آورند و پابرهنه بر روی خاک پاک شلمچه گام بر می‌داشتند و این یک نماد است.

مصطفی‌پور با تاکید دشمنان به‌دنبال نمادسازی و فرهنگ‌سازی برای نوجوانان و جوانان انقلاب اسلامی هستند گفت: دشمن می‌خواهد فرهنگ پوچ خود را در قالب نمادهای مختلف به خورد جوانان ایرانی دهد و استفاد از آن نمادها را در جامعه ایرانی و اسلامی تبدیل به یک مد روز که همگان از آن استفاده می‌کنند کند.

وی با اعلام اینکه تاثیرگذاری اردوهای راهیان نور باعث مخالفت دشمنان جمهوری اسلامی با برگزاری این اردوها شده است بیان داشت: دشمنان تمام‌ تلاش خود را‌ برای بد جلوه دادن اردوهای راهیان نور و تخریب آن در اذهان عمومی می‌کنند و نباید به آنان بهانه‌ای برای تخریب اردوهای راهیان نور داد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به موضع گیری‌های ترامپ علیه سپاه پاسداران اعلام داشت: هر زمانی که دشمنان از ما تعریف کردند باید به خود شک کنیم و هر زمانی که دشمنان بدی ما را گفتند باید بدانیم راهمان درست است.

وی افزود: باید به ترامپ حق داده شود که علیه سپاه صحبت کند زیرا هر نقشه‌ای که امپریالیسم بین الملل به رهبری آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی در منطقه خاورمیانه داشته است توسط سپاه نقش بر آب شده است و اگر سپاه نبود خاورمیانه جدید توسط آمریکایی‌ها ایجاد می‌شد و تروریست‌های داعش نیز کشورهای زیادی را اشغال می‌‌کردند.

مصطفی‌پور با بیان اینکه آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها نیز در تحلیل‌های خود سپاه را عامل اصلی شکست برنامه‌های خود در منطقه می‌دانند خاطرنشان کرد: مردم ایران اسلامی همواره با پشتیبانی‌های خود از سپاه به سپاهیان و پاسداران نظام دلگرمی داده اند.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با تاکید بر اینکه توطئه‌های دشمن در عراق، لبنان و سوریه توسط سپاه خنثی شده است اظهار داشت: سردار سلیمانی باعث شده است دشمنان به ذلت بیفتند و خوشحالیم از اینکه آنان از اقدامات سپاه عصبانی هستند.

انتهای پیام/