افزایش قیمت سوخت مشکلات عدیده‌ای را برای جامعه ایجاد می‌کند
افزایش قیمت سوخت مشکلات عدیده‌ای را برای جامعه ایجاد می‌کند

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با اشاره به قیمت حامل‌های انرژی و تاثیر آن در بخش گردشگری گفت: تصمیماتی مانند افزایش احتمالی قیمت سوخت نه تنها مشکلات عدیده‌ای را در ابعاد مختلف برای جامعه ایجاد می‌کند بلکه زمینه‌های لازم برای ضعیف‌تر شدن هرچه بیشتر گردشگری به‌علت افزایش هزینه‌های سفر را فراهم می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، کاظم دلخوش اباتری در گفت‌و‌گویی اظهار داشت: روند رشد صنعت گردشگری در کشور به‌علت عدم ارائه برنامه‌های منظم و آینده‌نگر از سوی مسئولان و مهیا نبودن زیرساخت‌های استاندارد برای ورود جدی و موثر، بسیار کند است و این امر موجب شده همچنان شاهد عقب ماندگی در این بخش باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: صنعت پر منفعت سفر و گردشگری در بسیاری از کشورهای جهان یک فعالیت مهم اقتصادی به‌شمار می‌آید که قادر است به‌خوبی تاثیرات بسیار مثبتی بر روند رشد و توسعه اقتصادی آن‌ها به‌خصوص کشورهای در حال توسعه داشته باشد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با اشاره به ارتباط این صنعت و اشتغال گفت: ایجاد فرصت‌های شغلی برای افراد جویای کار در کشورمان همانند بسیاری از کشورهای دیگر به یک دغدغه تبدیل شده و توسعه صنعت گردشگری، به‌عنوان یک صنعت راه‌گشا می‌تواند کمک شایانی به حل این معضل داشته باشد.‌

دلخوش با تاکید بر پتانسیل‌های بالقوه صنعت گردشگری در ایجاد و رونق کسب و کارها افزود: این صنعت با ظرفیت‌های منحصر به فردی که در خود دارد جوابگوی بسیاری از نیازهای شغلی است و همین عامل باعث شده کشورهای پیش رو در این حوزه تمام توان خود را برای رونق بخشی و توسعه آن به‌کار گیرند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: امروزه یکی از پر درآمدترین صنایع در تمام دنیا، صنعت گردشگری است که توانسته به‌عنوان یک جایگزین مطلوب برای صنعت نفت مطرح شود به‌همین خاطر کشورها سعی در استفاده بهینه از فرصت‌های موجود خود و در نتیجه درآمدزایی هرچه بیشتر هستند.

وی خاطرنشان کرد: جایگاه و ظرفیت‌های عظیم ایران در بحث گردشگری بر کسی پوشیده نیست اما با وجود تمام این موقعیت‌های استراتژیک طبیعی، تاریخی، مذهبی و فرهنگی دستگاه‌های ذیربط در رونق بخشی و فراهم آوردن امکانات و بسترهای لازم آن عملکرد بسیار ضعیف و ناکارآمدی داشته‌اند.

دلخوش مهم‌ترین موانع سد راه پیشرفت صنعت گردشگری کشور را برشمرد و گفت: عدم تفکر و دید مثبت نسبت به صنعت گردشگری در کشور، ناکارآمدی عوامل اجرایی این حوزه همچنین کمبود و عدم تخصیص منابع لازم از مواردی است که موجب شده تحول چشمگیری در این بخش ایجاد نشود.

وی با اشاره به قیمت حامل‌های انرژی و تاثیر آن در بخش گردشگری افزود: تصمیماتی مانند افزایش احتمالی قیمت سوخت نه تنها مشکلات عدیده‌ای را در ابعاد مختلف برای جامعه ایجاد می‌کند بلکه زمینه‌های لازم برای ضعیف‌تر شدن هرچه بیشتر گردشگری به‌علت افزایش هزینه‌های سفر را فراهم می‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: رسالت سازمان‌های ذیربطی همچون میراث فرهنگی و گردشگری کشور برای رونق بخشی و فراهم آوردن ساختارهای لازم این است که با تفکری نو و پویا و با جدیت تمام پیگیر جذب اعتبارات و بودجه کافی برای به حرکت در آوردن چرخ‌های صنعت گردشگری کشور باشند.

انتهای پیام/