امنیت اجتماعی همانند امنیت ملی از مردم جامعه جدا نیست/تک تک افراد جامعه باید در تحقق و پایداری امنیت سهیم باشند
امنیت اجتماعی همانند امنیت ملی از مردم جامعه جدا نیست/تک تک افراد جامعه باید در تحقق و پایداری امنیت سهیم باشند

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه فرهنگ‌سازی تاثیر مثبت و اثرگذارتری نسبت به برخورد‌های قانونی در جامعه دارد گفت: امروز امنیت اجتماعی همانند امنیت ملی از مردم جامعه جدا نیست و با همکاری و همدلی مردم محقق می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه عصر امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه مشارکت مردمی از مهم‌ترین راهکار صیانت اجتماعی محسوب می‌شود، اظهار داشت: فرهنگ‌سازی و پذیرش فرهنگ‌های خرد از سوی جامعه آثار مطلوبی را در جامعه به جای می‌گذارد.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه فرهنگ‌سازی تاثیر مثبت و اثرگذارتری نسبت به برخورد‌های قانونی در جامعه دارد تاکید کرد: امروز امنیت اجتماعی همانند امنیت ملی از مردم جامعه جدا نیست و با همکاری و همدلی مردم محقق می‌شود.

جعفری خیرخواه احساس مسئولیت در تحقق امنیت اجتماعی را از تکالیف افراد جامعه دانست و با تاکید بر اینکه هر کسی باید به نوبه خود در تحقق امنیت احساس مسئولیت کند ابراز داشت: امنیت اجتماعی نیاز اساسی افراد در جامعه است.

وی با اشاره به اینکه امنیت پایدار بدون مشارکت جدی و مداوم مردم امکان‌پذیر نیست تصریح کرد: تحقق امنیت پایدار در جامعه نیازمند حضور مداوم و تاثیرگذار تک تک افراد جامعه است و افراد باید در تحقق و پایداری این امنیت سهیم باشند.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه امنیت مسئله‌ای حیاتی و اساسی در سطح جهان محسوب می‌شود گفت: تنها در سایه امنیت می‌توان به پیشرفت‌های گسترده در عرصه‌های سیاسی، علمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دست یافت.

جعفری خیرخواه تامین امنیت پایدار در استان گیلان و سطح کشور را نیازمند همدلی و وفاق دانست و با اشاره به اینکه یک دستگاه به تنهایی نمی‌تواند در تامین امنیت پایدار موفق باشد افزود: مشارکت جدی و همه‌ جانبه مردم در دوران دفاع مقدس موجب مقاومت جانانه ایران اسلامی در مقابل دشمن شد.

وی با تاکید بر اینکه اگر مشارکت گسترده مردم در دوران جنگ تحمیلی نبود به‌طور حتم مقاومت و پیروزی ایران اسلامی محقق نمی‌شد گفت: پلیس به‌عنوان متولی اصلی برقراری نظم و امنیت در جامعه باید از مشارکت و انرژی مردم در ایجاد امنیت و ارتقاء احساس امنیت در جامعه بهره‌مند شود.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه رویکرد نیروی انتظامی گیلان در ایجاد امنیت پایدار، استفاده از نقش ارزشمند مردم در تقویت امنیت عمومی است خاطرنشان کرد: مردم نقش‌‌اثرگذاری را در ایجاد و پایداری امنیت اجتماعی ایفا می‌کنند.

جعفری خیرخواه تصریح کرد: نیروی انتظامی به‌عنوان سازمانی که در میان سایر بخش‌های حاکمیتی نزدیک‌ترین سطح تعامل و برخورد را با مردم دارد، باید در برقراری نظم و امنیت توجه ویژه‌ای به مردم داشته باشد.

وی هوشیاری مردم ایران را عامل اصلی ایجاد امنیت در کشور عنوان کرد و با بیان اینکه اگر هوشیاری مردم نبود امروز کشور از لحاظ امنیتی در وضعیت ایده‌آلی قرار نداشت افزود: به‌منظور افزایش مشارکت‌های مردمی در تامین امنیت پایدار، باید تمامی بسترها در جامعه مهیا شود.

انتهای پیام/