انتشار خبرهای کودک آزاری صِرفاً برای بازدید و پُر کردن تیترهای خبری نباشد/مصاحبه صدا و سیما با پدر و مادر اهورا لزومی نداشت
انتشار خبرهای کودک آزاری صِرفاً برای بازدید و پُر کردن تیترهای خبری نباشد/مصاحبه صدا و سیما با پدر و مادر اهورا لزومی نداشت

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه فضای مجازی غیررسمی باعث تسریع در انتشار اخبار کودک آزاری شد و حتی فضای روانی جامعه را متشنج کرد گفت: رسانه ها نباید تنها به دلیل بازدیدهای خبری، پُر کردن تیترهای خبری و یا افزایش ممبرهای کانال های خود به انتشار اخبارهای جنجالی بپردازند.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه گیلان، سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه ظهر امروز در نشست خبری که با موضوع آسیب شناسی کودک آزاری در ایران در دفتر خبرگزاری تسنیم گیلان برگزار شد، اظهار داشت: کودک آزاری در جامعه وجود دارد ولی بصورت یک بحران نیست.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه کودک آزاری تعاریف گوناگونی در جامعه دارد خاطرنشان کرد: کودک آزاری از دیدگاه نیروی انتظامی، کارشناسان، اساتید و پدر و مادر دارای تعاریف متفاوتی است.

جعفری با بیان اینکه فضای مجازی غیررسمی باعث تسریع در انتشار اخبار کودک آزاری شد و حتی فضای روانی جامعه را متشنج کرد گفت: رسانه ها نباید تنها به دلیل بازدیدهای خبری، پُر کردن تیترهای خبری و یا افزایش ممبرهای کانال های خود به انتشار اخبارهای جنجالی بپردازند.

وی با بیان اینکه رسانه ها باید با بررسی موضوع، مشکلات اینچنینی را مرتفع کنند خاطرنشان کرد: اگر هدف رسانه ها کمک کردن و پیشگیری از آسیب های اجتماعی است باید با استفاده از کارشناسان، اساتید برجسته، دلسوزان و متعهدان استان گیلان به موضوعاتی از قبیل ” کودک آزاری ” پرداخته شود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان با اشاره به رسالت سنگین رسانه ها در انتشار اخبار افزود: موضوعات زیادی در جامعه وجود دارد که باید آسیب شناسی شود اما نباید با پخش برخی از اخبار، فضای جامعه را ملتهب کرد.

وی با تاکید براینکه آسیب‌های روحی و روانی که به کودکان وارد می‌شود، از موارد کودک آزاری است تصریح کرد: مصاحبه صدا و سیما با پدر و مادر اهورا لزومی نداشت و عملکرد صدا و سیما نسبت به این موضوع نامناسب بوده است.

وی با اشاره به اینکه پیشگیری از جمله عوامل مهم در آسیب شناسی است و باید مورد توجه کارشناسان، اساتید و صاحب نظران باشد گفت: رسانه‌ها و آموزش و پرورش استان گیلان در شناخت آسیب شناسی های اجتماعی نقش زیادی دارند.

وی با تاکید براینکه نیروی انتظامی با دریافت مجوزهای لازم از حوزه قضایی می‌تواند در کار خانواده‌ها مداخله کرده و از وقوع جرائم پیشگیری کند افزود: شناسایی خانواده‌های آسیب پذیر در پیشگیری از وقوع جرائم موثرتر است.

انتهای پیام/