انتظارات ‌سالم‌سازی دریا در استان گیلان برآورده نشده است‌
انتظارات ‌سالم‌سازی دریا در استان گیلان برآورده نشده است‌

استاندار گیلان با بیان اینکه انتظارات استانداری در بحث سالم سازی دریا در استان گیلان برآورده نشده است، گفت: مردم در طرح‌های سالم سازی دریا با مشکلات ابتدایی همانند سرویس بهداشتی روبه‌رو هستند.

به گزارش اندیشه گیلان، محمدعلی نجفی عصر امروز در نشست سالم سازی دریا در سالن اجتماعات استانداری گیلان با بیان اینکه انتظارات استانداری در بحث سالم سازی دریا برآورده نشده است اظهار داشت: اقتصاد دریامحور یکی از بحث‌های مورد نظر دولت برای پیشرفت است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه وظایف خاصی در طرح سالم ساری دریا برای چندین دستگاه مشخص شده است اعلام داشت: یکی از بحث‌های مهم مشارکت بخش خصوصی در این حوزه است.

نجفی با بیان اینکه مردم در طرح‌های سالم سازی دریا با مشکلات ابتدایی همانند سرویس بهداشتی روبه‌رو هستند خاطرنشان کرد: باید موانع برای سرمایه‌گذاری در این حوزه کنار برود.

وی با اشاره به اینکه یکی از بحث‌های اصلی در سالم سازی دریا رفتن شهرداران و فرمانداران به سوی جذب سرمایه بخش خصوصی است اظهار داشت: باید برای مشارکت بخش خصوصی  فراخوان گذاشته شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه باید یک جمع بندی از سوی معاونان استانداری برای منابع  مالی استان در بحث سالم سازی طرح دریا صورت بگیرد گفت: یک مبلغ مشخص باید برای طرح سالم سازی در نظر گرفته شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه پروژه‌های سالم سازی دریا در شأن گیلانیان نیست ابراز داشت: مردم استان گیلان مهمان نواز هستند اما مهمانان را در طرح سالم سازی دریا رها می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه امسال سال گردشگری اعلام شده است و باید برای گردشگران امکانات مناسب فراهم کرد بیان داشت: حذف مشکل بیکاری استان با گردشگری و استفاده از پتانسیل آن امکان پذیر است.

نجفی با بیان اینکه طرح‌های گردشگری جزء مطالبات مردم است که در این مورد باید از منابع ملی استفاده کرد اذعان داشت: فرمانداران نقش به‌سزایی در پیشبرد طرح‌های گردشگری دارند.

انتهای پیام/