ایجاد ایمنی در جاده‌ها سبب کاهش تلفات جاده‌ای می‌شود
ایجاد ایمنی در جاده‌ها سبب کاهش تلفات جاده‌ای می‌شود

استاندار گیلان با اشاره به نقش راهداری در ایمنی راه‌های استان گیلان و سلامت مردم گفت: ۹۷ نقطه حادثه‌خیر راه‌های استان گیلان شناسایی شده است که ایجاد ایمنی در آن‌ها سبب کاهش تلفات جاده‌ای می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، مصطفی سالاری عصر پنجشنبه در مراسم تجلیل از تلاشگران عرصه حمل‌ونقل اظهار داشت: باز بودن جاده‌ها در فصل زمستان از اقدامات مهمی است که راهداری با انجام سبب ارائه هرچه بهتر خدمات سایر نهادها به مردم می‌شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه ارائه خدمات در حوزه حمل و نقل در فصل زمستان تنها مختص به یک نهاد نیست خاطرنشان کرد: نیاز است دستگاه‌های اجرایی ذی ربط همکاری لازم را با اداره راهداری داشته باشند.

سالاری با اعلام اینکه ماشین ‌آلات دستگاه‌های اجرایی از دو هفته گذشته در جاده‌‌های استان گیلان استقرار پیدا کرده‌اند ابراز داشت: ارائه خدمات از دوران دفاع مقدس تا کنون از خدمات مهم ناوگان حمل و نقل کشور است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه عدم ارائه خدمات مناسب از سوی نیروهای راهداری در ابعاد مختلف زندگی انسان‌ها تاثیر میگذارد گفت: اگر روزی خدمات راهداری در بازگشایی راه‌ها به مردم ارائه نشود، خدماتی مانند آب و برق نیز به راحتی به آنان نمی‌رسد.

وی با اشاره به نقش راهداری در ایمنی راه‌های استان گیلان و سلامت مردم خاطرنشان کرد: ۹۷ نقطه حادثه‌خیر راه‌های استان گیلان شناسایی شده است که ایجاد ایمنی در آن‌ها سبب کاهش تلفات جاده‌ای می‌شود.

سالاری وضعیت تلفات جاده‌ای استان گیلان را نامطلوب دانست و تصریح کرد: در هشت ماهه نخست امسال ۴۷۰ نفر به دلیل تلفات جاده‌ای در استان گیلان کشته شدند که این آمار اصلاً قابل قبول نیست.

استاندار گیلان با اعلام اینکه بخش عمده‌ای از تلفات جاده‌ای استان مربوط به عابران پیاده و موتورسیکلت‌ها است اظهار داشت: با انجام امور پیشگیرانه مانند راه اندازی پل‌های عابر پیاده می‌توانیم این آمار را کاهش دهیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اهمیت کار نیروهای راهداری در سه ماهه پایانی سال ابراز داشت: از سازمان راهداری می‌خواهیم تا فهرست ماشین آلات و شماره تماس فوری تمام مجموعه‌ها را در اختیار داشته باشد تا در مواقع بحران از آنان نیز کمک بگیرد.

انتهای پیام/