ایران رتبه برتر دانش سلول‌های بنیادی را در کشورهای اسلامی دارد
ایران رتبه برتر دانش سلول‌های بنیادی را در کشورهای اسلامی دارد

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه رشد کشور در دهه گذشته در حوزه سلول‌های بنیادی بسیار چشمگیر بوده است گفت: ایران رتبه برتر دانش سلول‌های بنیادی را در کشورهای اسلامی دارد.

به گزارش اندیشه گیلان، امیرعلی حمیدیه ظهر امروز در جمع خبرنگاران در رشت با اشاره به اینکه ایران اسلامی سال‌های اخیر در سه حوزه دانش هسته‌ای، نانو و سلول‌های بنیادی، افتخارات زیادی را کسب کرده است اظهار داشت: از نظر مقام معظم رهبری سه موضوع مذکور از افتخارات ملی کشور محسوب می‌شود.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه رشد کشور در دهه گذشته در حوزه سلول‌های بنیادی بسیار چشمگیر بوده است افزود: جایگاه ایران در حوزه دانش سلول‌های بنیادی رتبه نخست کشورهای اسلامی است.

حمیدیه با تاکید بر اینکه رتبه دانش سلول‌های بنیادی ایران در منطقه رتبه دوم است بیان کرد: در سال ۲۰۱۶، ایران اسلامی رتبه نخست منطقه را در حوزه دانش سلول‌های بنیادی داشته است و رتبه بین المللی ایران در این حوزه رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه با فعال شدن کلیه دانشگاه‌های کشور و سرمایه گذاران شرکت‌های دارویی در زمینه دانش سلول‌های بنیادی، این حوزه در کشور ارتقاء چشمگیری پیدا می‌کند افزود: دانش سلول‌های بنیادی باید از علومی باشد که در کشور تولید ثروت و محصول کرده و موجب پیشرفت شود.

حمیدیه با اشاره به اینکه در چند سال گذشته تعداد فعالان حوزه سلول‌های بنیادی به بیش از هزار عضو هیئت علمی در وزارت بهداشت، وزارت علوم و جهاددانشگاهی رسیده است گفت: هر ساله بیش از ۵۰۰ دانشجو در رشته‌های مربوط به سلول‌های بنیادی از دانشگاه‌های کشور فارغ التحصیل می‌شوند.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه در آینده‌ای نزدیک، دانش سلول‌های بنیادی در کشور با تحول عظیمی روبه‌رو می‌شود خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۵۰ مرکز تحقیقاتی دانش سلول‌های بنیادی در کشور فعالیت می‌کنند.

وی یکی از ضرورت‌های توسعه علم را تولید ثروت عنوان کرد و با تاکید بر اینکه دانش سلول‌های بنیادی یک علم نوین است افزود: با برگزاری استندآپ‌ها، فن بازارها و جشنواره‌های سلول‌های بنیادی، تلاش است در راستای مقوله مارکتینگ در زمینه دانش سلول‌های بنیادی در ایران اسلامی توسعه بیشتری انجام شود.

انتهای پیام/