ایران نگرانی‌های موگرینی از فعالیت‌های موشکی را صریح و بااقتدار محکوم کند/ آمریکا و اروپا دیپلماسی جمهوری اسلامی در تحولات منطقه را هدف گرفته است
ایران نگرانی‌های موگرینی از فعالیت‌های موشکی را صریح و بااقتدار محکوم کند/ آمریکا و اروپا دیپلماسی جمهوری اسلامی در تحولات منطقه را هدف گرفته است

کارشناس روابط بین‌الملل به‌ضرورت محکوم کردن صریح و بااقتدار ایران از نگرانی‌های مسئول اتحادیه اروپا در رابطه با فعالیت‌های موشکی کشورمان تاکید کرد و گفت: آمریکا و اروپا دیپلماسی جمهوری اسلامی در تحولات منطقه را هدف گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، رضا سیمبر امروز در گفت‌وگویی در واکنش به گمانه‌زنی‌های موگرینی، مسئول اتحادیه اروپا مبنی بر نگرانی‌ها در خصوص فعالیت‌های موشکی ایران بابیان اینکه نگاه برجامی به مذاکرات بسط دادن آن به برجام های بعدی بود، اظهار داشت: آمریکا و اتحادیه اروپا از ابتدا هم تلاش می‌کردند تا با انعقاد برجام اول به برجام های دو، سه و بعدی، ایران را مشغول به خود کند.

وی بابیان اینکه اتحادیه اروپا و آمریکا توانستند در برجام به اهداف خود برسند و سعی هم دارند برجام های آینده را به سمت اهداف بعدی خود بکشند، افزود: هدف از مذاکرات برجام تهدید توان نظامی ما هم نیست بلکه استکبار جهانی به سردمداری آمریکا و اروپا استراتژی جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار داده‌اند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه گیلان با اشاره به نقش دیپلماتیک جمهوری اسلامی در ترسیم آینده کشورهای منطقه گفت: آمریکا و اروپا تأثیر دیپلماتیک جمهوری اسلامی را در تحولات منطقه‌ای دیده و اکنون آن را مورد هدف خود قرار داده‌اند.

 مدیر گروه علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه گیلان با اشاره به زیاده‌خواهی‌های آمریکا و اروپا خاطرنشان کرد: یقیناً اگر آمریکا و اتحادیه اروپا در مذاکرات موشکی هم به توافقاتی برسند مسائلی دیگر را مطرح خواهند کرد.

کارشناس مسائل بین‌الملل با تاکید بر اعلام موضع صریح جمهوری اسلامی ایران و محکوم کردن نگرانی‌ها در خصوص مسائل موشکی کشور افزود: لازم است موضع اقتدار جمهوری اسلامی ایران در مرحله اول گمانه‌زنی‌ها حفظ شود و مسئولین ما یک‌صدا مذاکرات در سایر مراحل را قبول نکنند و به‌هیچ‌وجه سر یک میز مذاکره با آن‌ها ننشینند.

انتهای پیام/فارس