بازدید مدیر کل برنامه ریزی و اشتغال سازمان زندانهای کشور از زندانهای گیلان
بازدید مدیر کل برنامه ریزی و اشتغال سازمان زندانهای کشور از زندانهای گیلان

مدیر کل برنامه ریزی و اشتغال ، سازمان زندانهای کشور در معیت حسینی مدیر کل زندانهای گیلان از کارگاه های اشتغال زندانیان بازدید کرد.

به گزارش اندیشه گیلان، مدیرکل برنامه ریزی  و اشتغال، سازمان زندانهای کشور در معیت مدیرکل زندانهای گیلان از کارگاه های اشتغال زندانیان بازدید کرد.

در این بازدید حسین نیا معاون مدیرکل برنامه ریزی و اشتغال، زندانهای کشور نجفی معاون اصلاح و تربیت، باقری مسئول اشتغال حرفه آموزی وی را همراهی کردند.

پس از بازدید از کارگاه های اشتغال و حرفه اموزی زندانهای گیلان، نشستی در دفتر مدیرکل زندانهای گیلان برگزار شد.

سیدحمید حسینی در ابتدای این نشست گزارشی جامع از کارگاههای اشتغال و زندانیان در حال حرفه آموزی ارایه کرد و گفت : برنامه های در حال اجرا و زمانبندی شده در آینده ای نزدیک توسعه اشتغال را در زندانهای گیلان نمایان خواهد کرد.

وی با بیان اینکه با استفاده از ظرفیتهای بومی و ایده های نو وکار آمد و استفاده از نیروهای انسانی خلاق میتوان حرکتی بنیادین را به معرض ظهور رساند افزود: زندانی بعد از آزادی با دارا بودن تخصص و حرفه نیازهای خانواده و خود را تامین کند.

در این نشست مدیرکل زندانهای گیلان، حوزه های اشتغال در زمینه های صنایع دستی، دام و طیور و کشاورزی را از حوزه های مهم در زندانهای گیلان دانست که با عقد قرارداد و تفاهم نامه ها با سازمانهای میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی چ، فنی و حرفه ای،  کار و امور اجتماعی، شرکت شهرکهای صنعتی،محیط زیست، جهادکشاورزی، منابع طبیعی و … را بعنوان تعامل و پیشبرد به اهداف عالی فعالیتهای زندانهای گیلان خواهد بود.

در ادامه مرتضوی مدیرکل برنامه ریزی و اشتغال سازمان زندانهای کشور در خصوص برنامه های اجرایی و وظایف واحد اشتغال، حرفه آموزی مصرح در قانون نکاتی را در جهت پیشبرد این اهداف با برشهای تعیین شده سازمانی عنوان کرد و در خصوص ایجاد تعامل و همدلی و استفاده از ظرفیتهای موجود از جمله بنیاد تعاون گفت: میتوان در کنار برنامه هایی که زمینه های اقتصادی را مهیا می کند برنامه های اشتعال را نیز پررنگ تر کرد.

وی در پایان ایجاد اشتغال را باعث  امنیت، آرامش و افتخار مجموعه اشتغال و حرفه آموزی بیان کرد.

انتهای پیام/