بازدید معاون رئیس جمهور از نمایشگاه محصولات فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت+تصاویر
بازدید معاون رئیس جمهور از نمایشگاه محصولات فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت+تصاویر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، سورنا ستاری امروز در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در خصوص تولید واکسن کرونا اظهار داشت: از اوایل شیوع کرونا در کشور شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت و‌ تحقیقات خود را برای ساخت واکسن این ویروس خطرناک آغاز کردند. معاون علمی […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، سورنا ستاری امروز در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در خصوص تولید واکسن کرونا اظهار داشت: از اوایل شیوع کرونا در کشور شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت و‌ تحقیقات خود را برای ساخت واکسن این ویروس خطرناک آغاز کردند.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از وجود ۶ قرارداد فعال در حوزه ساخت واکسن کرونا خبر داد و گفت: اکنون ۶ قرارداد فعال داریم که سه قرارداد آن با پژوهشگاه و سه قراداد آن با شرکت‌های دانش‌بنیان است که دو قراداد از این واکسن‌ها با پیشرفت خوبی همراه بوده است.

ستاری با اشاره به عرضه پنج نوع واکسن انسانی به بازار، افزود: با تلاش متخصصان دو نوع واکسن انسانی آماده عرضه به بازار بوده و از سه واکسن تا پایان سال رونمایی می‌شود.

وی با تأکید بر لزوم پیگیری برای ساخت واکسن کرونا در کشور بیان کرد: تحقیقات در خصوص ساخت واکسن کرونا در کشور توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و پژوهشگاه‌ها ادامه داشته و ان‌شاءالله به نتایج خوبی خواهیم رسید.

به گزارش گیلداد، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در بازدید از دانشگاه آزاد رشت از روند طراحی و ساخت و راه‌اندازی واحد پایلوت استخراج کافئین از ضایعات آگاه شد.

انتهای پیام/*