بدهی ۷۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت یکی از معضلات امروز کشور است
بدهی ۷۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت یکی از معضلات امروز کشور است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از مشکلات امروز کشور بدهی ۷۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت است، گفت: کشور در شرایط اقتصادی امروز و مخصوصاً در مقابل دشمنان باید به سمت اقتصاد مقاومتی سوق داده شود.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی افتخاری عصر امروز در همایش اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی در جمع مسئولان، دهیاران و شوراهای اسلامی فومن با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری تنها راه نجات‌ اقتصاد کشور است،‌ اظهار کرد:‌ اقتصاد مقاومتی ضرورتی است که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی یک تدبیر بلندمدت در برابر اقتصاد وابسته به واردات و اقتصاد پول‌محور است،‌ تصریح کرد:‌ ضروری است از همه فرصت‌ها در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده برد.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی گفت: کشور در شرایط اقتصادی امروز و مخصوصاً در مقابل دشمنان باید به سمت اقتصاد مقاومتی سوق داده شود تا در شرایط بحرانی و تحمیل فشار و تحریم‌ها بتواند از استعدادها و توانمندی‌های موجود در کشور به نحو احسنت بهره‌مند شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فومن شهرستانی آسیب‌دیده، سیاست‌زده و دارای مشکلات عدیده‌ای است، اظهار داشت:‌ مشکلات این شهرستان یک‌روزه به‌وجود نیامده که یک‌روزه هم قابل حل  شدن باشد.

افتخاری با تاکید بر اینکه خرابی روستاها و شهرهای ما به‌دلیل عدم کارایی شوراهاست،‌ افزود: مسئولان روستاها باید نسبت به شناسایی استعدادهای روستا اقدام کرده و با بهره‌مندی درست از امکانات موجود، فرصت‌های تولید و اشتغال را در روستاها ایجاد کنند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی به نامگذاری امسال مبنی بر”اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” اشاره کرد و گفت:‌ وضعیت ایران اسلامی قابل مقایسه‌ با گذشته نیست به‌گونه‌ای که در همه زمینه‌ها شاهد پیشرفت‌ها و موفقیت‌های بی‌شماری هستیم.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی، کشاورزی،‌ صنعت، ورزش، گردشگری و توریسم از محورهای اساسی و مورد تاکید بنده است و ورود به بخش گردشگری و توریسم،‌کشاورزی،‌صنعت و تحقق اقتصاد مقاومتی راه نجات شهرستان فومن است زیرا نه اِلمان‌های ما در بخش توریستی و گردشگری و نه ساخت و سازهای ما در شهرها و روستا مناسب با شهرستان نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم مدیریت مناسب موجب تخریب ساختمان‌های قدیمی و ارزشمند در شهرستان شده است، بیان داشت: این در حالی‌ است که در شهرهای بزرگ توجه ویژه‌ای به بناها و اماکن قدیمی به‌عنوان یک نماد می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات امروز کشور بدهی ۷۰۰ هزار میلیارد تومانی دولت است، گفت: از اقداماتی که در کمیسیون عمران  مجلس در حال پیگیری آن هستیم درباره بخش معماری اسلامی و ایرانی است زیرا باید بپذیریم که نمادهای ساخت و سازهای ما در شهرها و روستاها، اسلامی و ایرانی نیست.

افتخاری از اخذ مجوز و آغاز عملیات آسفالت ۵۰ روستای فومن خبر داد و تصریح کرد: تلاشمان رفع مشکلات و توسعه زیرساخت‌های شهرستان با همکاری و تعامل همه مسئولان است. ‌

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در ساخت پروژه تقاطع غیر هم‌سطح فومن، المان‌ها و زیبایی‌های شهر مورد توجه قرار نگرفته است، افزود: با توجه به اینکه پروژه تقاطع غیرهمسطح ورودی فومن به یک دغدغه برای مردم تبدیل شده است به طور جدی پیگیر تعیین تکلیف وضعیت آن هستم.

افتخاری با بیان اینکه طبق سرشماری اخیر، ۲۵ درصد مردم ایران روستانشین هستند، ابراز داشت:‌ بنا شده ۳۰ درصد مردم جهان در سال ۲۰۳۵ روستانشین باشند در حالی که اکنون ۲۵ درصد جمعیت کشور ما روستانشین هستند که این مسئله یکی از مشکلات آینده کشور است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخابات پیش رو بیان داشت: باید با تعامل و همکاری سازنده، زمینه برگزاری انتخاباتی پرشور را فراهم کنیم زیرا‌ حضور پرشور و پررنگ مردم در پای صندوق‌های رای ناامیدی دشمنان را در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/تسنیم