برای مجریان و مدیران دولتی استان گیلان که خلاف قانون انتخابات عمل کردند پرونده قضایی تشکیل می‌شود
برای مجریان و مدیران دولتی استان گیلان که خلاف قانون انتخابات عمل کردند پرونده قضایی تشکیل می‌شود

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان با بیان اینکه در حال حاضر اقداماتی خلاف قانون انتخابات در استان گیلان دیده می‌شود گفت: برای مجریان و مدیران دولتی که خلاف قانون انتخابات عمل کنند پرونده قضایی تشکیل می‌شود.

به گزارش اندیشه گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین علی مصطفوی‌نیا ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه قلم رسانه و مطبوعات ثاتیرات مستقیمی بر جامعه دارد اظهار داشت: قلم خبرنگار در چهارچوب قانون به رشد و تعالی جامعه کمک می کند و بی‌قانونی در این راستا جامعه را به نابودی می‌کشاند.

وی با اشاره به اینکه حرفه خبرنگاری بک حرفه مقدس است تصریح کرد: باتوجه به در پیش بودن حماسه بزرگ انتخابات در کشور داشتن بصیرت در نگارش و انتخاب سوژه اخبار یک ضرورت مهم است.

مصطفوی‌نیا با تاکید بر اینکه در این برهه از زمان که انتخابات مهم‌ترین موضوع و حماسه پیش رو است اظهار کرد: برجسته سازی اخباری که متناسب با این برهه از زمان نیست برای جامعه توصیه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در ایام انتخابات، انتشار اخبار انتخاباتی باید به‌صورت بی‌طرف و به دور از افترا برجسته شود گفت: رسانه و مطبوعات در صورت پرداختن به شنیده‌های بدون منبع معتبر و دامن  زدن شایعات، جایگاه خود را در جامعه تضعیف می‌کنند.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان با اشاره به اینکه ایجاد خط قرمز در رسالت خبرنگاری یک ضرورت است گفت: رسالت بزرگ خبرنگاری در جامعه اسلامی نیازمند قانون است و افراد باید در چهارچوب قانون عمل کرده و منابع معتبر را در درج اخبار در نظر بگیرند.

مصطفوی‌نیا بابیان اینکه ایام انتخابات یکی از مهم‌ترین حماسه‌ها در کشور است و عدم اجرای قانون از سوی مدیران و مسئولان دولتی باید از سوی رسانه‌ها طبق چهارچوب قانون بیان شود تصریح کرد: رسالت بزرگ و پر مسئولیت خبرنگاری، محتوا، منبع و سوژه اخبار همواره باید مورد توجه قرار گیرد.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان با اشاره به اینکه داوطلبان ریاست جمهوری و شورها و وابستگان و اعضای ستاد آن‌ها به هیچ عنوان مجاز به هتک حرمت سایر نامزدهای انتخاباتی نیستند تاکید کرد: اهانت به کاندیداها و واکاوی زندگی شخصی افراد داوطلب در ایام تبلیغات انتخاباتی اقدامی ناپسند است.

وی با بیان اینکه نباید دست اندرکاران حرفه مقدس خبرنگاری به‌منظور نشر اکاذیب به مراجع قضایی کشیده چون این اقدام جایگاه رسانه را در جامعه کمرنگ می‌کند خاطرنشان کرد: برای مجریان و مدیران دولتی استان گیلان که خلاف قانون انتخابات عمل کردند پرونده قضایی تشکیل می‌شود.

مصطفوی‌نیا با تاکید بر اینکه در ایام تبلیغات رسمی انتخابات، کارمندان دولتی حق فعالیت‌های انتخاباتی را در ساعات اداری ندارند تصریح کرد: رسانه‌ها می‌توانند بدون ذکر نام، این اقدام خلاف قانون را برجسته کرده و به آن بپردازند و آن را از مسئولان قضایی پیگیری و مطالبه کنند.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان گیلان با بیان اینکه در حال حاضر این اقدامات در استان گیلان به وضوح دیده می‌شود اظهار داشت: رسانه‌ها باید با پرداختن به این اقدامات از گرم شدن تنور انتخابات به قیمت خلاف قانون جلوگیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: باید بدون هیچ گونه حب و بغض و بدون عبور از خط قرمزهای قانونی در راستای حضور حداکثری و  برای برگزاری یک انتخابات پرشور گام برداریم.

انتهای پیام/