برخورداری از امکانات کافی در حوزه کتاب حق مسلم گیلانی‌هاست/ تاثیر بسزای ترویج فرهنگ کتابخوانی در ارتقاء سطح فرهنگی
برخورداری از امکانات کافی در حوزه کتاب حق مسلم گیلانی‌هاست/ تاثیر بسزای ترویج فرهنگ کتابخوانی در ارتقاء سطح فرهنگی

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با بیان اینکه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاثیری مستقیم در ارتقاء سطح فرهنگی جامعه دارد گفت: داشتن امکانات و تجهیزات کامل در حوزه کتاب و کتابخوانی حق مسلم استان گیلان است.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، علی پورحسن ظهر در آیین معارفه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان در رشت با اشاره به اینکه گیلان مهد فرهنگ محسوب می‌شود اظهار داشت: وجود زیربناهای گسترده فرهنگی و مهد پرورش بزرگان و اندیشمندان دنیا استان گیلان را همانند نگین درخشان فرهنگی در دنیا معرفی کرده است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و با بیان اینکه اگر صدها سال برای بزرگداشت مفاخر گیلانی کنگره های متعدد برگزار شود باز حق گیلان به‌درستی ادا نشده است افزود: داشتن امکانات و تجهیزات کامل در حوزه کتاب و کتابخوانی حق مسلم گیلان است.

پورحسن ارتقاء دانش فرهنگی را سبب افزایش سرمایه در جامعه دانست و با بیان اینکه صرف هزینه در راستای فرهنگ سبب کاهش هزینه‌های اقتصادی و اجتماعی می‌شود تصریح کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاثیری مستقیم در ارتقاء سطح فرهنگی جامعه دارد.

وی با تاکید بر اینکه استان گیلان همواره سابقه‌ای درخشان در حوزه اقدامات تاثیرگذار فرهنگی در کشور دارد خاطرنشان کرد: استان گیلان در دامان سرسبز خود مفاخر و دانشمندان مطرح دنیای امروز را پرورانده و این نیازمند ارتقاء تجهیزات فرهنگی است.

به گزارش اندیشه گیلان، در این مراسم هادی نوری به‌عنوان مدیرکل جدید نهادکتابخانه‌های عمومی استان گیلان معرفی شد و از زحمات و تلاش‌های زهرا بدن آرا سرپرست سابق نهاد کتابخانه‌های عمومی استان گیلان تقدیر شد.

انتهای پیام/