برخی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی در فتنه اخیر در کف خیابان‌ها در پشتیبانی از انقلاب دیده نشدند/هرگز نباید در مقابل دشمن لبخند زد و به آنها اعتماد کرد/مردم به درستی مشکلات و مسائل امروز کشور را درک می‌کنند و باید قدردان مردم باشیم
برخی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی در فتنه اخیر در کف خیابان‌ها در پشتیبانی از انقلاب دیده نشدند/هرگز نباید در مقابل دشمن لبخند زد و به آنها اعتماد کرد/مردم به درستی مشکلات و مسائل امروز کشور را درک می‌کنند و باید قدردان مردم باشیم

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان با تاکید بر فتنه اخیر و با بیان اینکه افرادی که در فتنه به خیابان می‌آیند و سینه خود را آماج گلوله‌ها و اتهامات قرار می‌دهند فرزندان انقلاب هستند گفت: برخی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی در فتنه اخیر در کف خیابان‌ها در پشتیبانی از انقلاب دیده نشدند.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین محتبی اشجری ظهر امروز در جلسه هماهنگی کمیته روستایی و عشایری دهه مبارک فجر اظهار داشت: کمیته روستایی و عشایری یکی از فعال‌‌ترین و شاخص‌ترین کمیته‌ها در ستاد دهه مبارک فجر است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان با اشاره به سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: دو خطر همواره در طول تاریخ، انقلاب اسلامی را تهدید کرده و باید با هوشیاری و استفاده از راهکار‌های مناسب در مقابل این خطرات ایستادگی کرد.

اشجری با بیان اینکه نخستین خطری که انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند به فراموشی سپردن مناسبت‌ها و وقایع مهم انقلاب است تاکید کرد: بسیاری از وقایع مهم انقلاب در تقویم کشور ثبت شده اما نسل جوان امروز از این مناسبت‌ها غافل هستند.

وی با تاکید بر اینکه با ترویج و تبیین وقایع مختلف انقلاب و انتقال درست آن به نسل جوان باید به درستی حق شهدا و انقلاب را ادا کرد افزود: نسل جوان امروز تا زمانی که به درستی از وقایع گذشته باخبر نباشند نمی‌توانند قدردان شرایط کنونی امروز باشند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان با اشاره به اینکه عده‌ای با لجن‌پراکنی، نسل جوان را نسبت به انقلاب و نظام نا‌امید می‌کنند تصریح کرد: با توجه به دستاورد‌های گسترده نظام جمهوری اسلامی ایران این اقدام یک گناه بزرگ محسوب می‌شود.

اشجری با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و معیشتی در جامعه امروز انکارناپذیر است اما افرادی که در فضای کنونی لجن‌پراکنی می‌کنند باید نگاهی به گذشته داشته باشند گفت: ایران اسلامی امروز به‌گونه‌ای قدرتمند شده که پوزه دشمنان را در منطقه به خاک مالیده است.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که دشمن پی‌در‌پی در حال توطئه و دشمنی با انقلاب اسلامی است و با استفاده از ابزار داخلی قصد خاموش کردن چراغ اسلام را دارد تمامی مناسبت‌ها و وقایع در انقلاب مهم و حائز اهمیت است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان دومین تهدید نظام مقدس انقلاب اسلامی را تحریف وقایع انقلاب عنوان و با تاکید بر اینکه همواره باید از تحریف وقایع مختلف انقلاب در گذر زمان جلوگیری کرد‌ گفت: توجه به شاخص‌های انقلاب همواره باید مد نظر باشد.

اشجری با اشاره به اینکه به منظور جلوگیری از تحریف وقایع انقلاب همه ساله از سوی ستاد دهه مبارک فجر جداول جامعی تهیه می‌شود تاکید کرد: سال آینده به دلیل چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برنامه‌های گسترده و جامعی تدوین می‌شود.

وی از تشکیل نخستین ستاد چله انقلاب اسلامی سه ماه گذشته در تهران خبر داد و با تاکید بر اینکه از فروردین سال آینده کمیته روستایی و عشایری چله پیروزی انقلاب اسلامی همانند سایر کمیته‌ها در استان گیلان تشکیل می‌شود افزود: فعالیت‌ها در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید چشمگیر باشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان با اشاره به اینکه در برگزاری مراسمات پیروزی انقلاب اسلامی باید زمینه مشارکت‌های مردمی فراهم شود خاطرنشان کرد: پایه و ستون اصلی انقلاب اسلامی ایران مردم بوده و نقش اساسی را در پیروزی انقلاب ایفا کردند.

اشجری با تاکید بر اینکه مراسمات پیروزی انقلاب اسلامی باید از حوزه دولتی خارج شده و به دست مردم سپرده شود اظهار داشت: منظور از برگزاری مراسمات مردمی در جشن انقلاب شانه خالی کردن مسئولان دستگاه‌های اجرایی در برگزار کردن مراسمات نیست‌.

وی با بیان اینکه مسئولان و حاکمیت نقش جاروکشی را در مراسمات پیروزی انقلاب برای مردم دارند تصریح کرد: با پشتیبانی و حمایت همه جانبه از مراسمات جشن پیروزی انقلاب اسلامی باید به گونه‌ای اقدام کنیم تا مردم نهایت بهره‌برداری را از مراسمات مذکور داشته باشند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان با اشاره به اینکه کمیته روستایی و عشایری دهه مبارک فجر نسبت به انقلاب دین اساسی دارد افزود: شاکله تشکیل کمیته روستایی و عشایری را علما و روحانیون تشکیل می‌دهند و امروز حضور علما و روحانیون در جامعه بسیار برجسته است.

اشجری با بیان اینکه شاید حضور کم‌رنگ مسئولان در بین مردم دلیل اعتراضات و نارضایتی‌ها باشد تصریح کرد: دهه مبارک فجر فرصتی مناسبی است تا مدیران و مسئولان جامعه امروز خود را به صورت مناسب به مردم عرضه کرده و در کنار مردم قرار گیرند.

وی با تاکید بر فتنه اخیر و با بیان اینکه افرادی که در فتنه به خیابان می‌آیند و سینه خود را آماج گلوله‌ها و اتهامات قرار می‌دهند فرزندان انقلاب هستند تصریح کرد: برخی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی در فتنه اخیر در کف خیابان‌ها در پشتیبانی از انقلاب دیده نشدند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان با اشاره به اینکه وقایع پیش آمده در استان گیلان در راستای خفه‌کردن فتنه الگویی مناسب برای تمامی کشور است بیان کرد: فرزندان انقلابی استان گیلان با شعارهای انقلابی خود بر شعارهای فتنه‌گران غلبه یافتند.

اشجری با بیان اینکه فرزندان انقلاب و فرزندان بسیجی همواره ایامی که انقلاب به خطر می‌افتند در تمامی عرصه‌ها حضور تاثیرگذار دارند اظهار داشت: نباید به فرزندان انقلابی اتهام تندروی زد و باید در کنار آنها حرکت کرد.

وی مساجد را کانون اصلی پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد و با بیان اینکه مردمی بودن و استکبارستیزی دو ویژگی اصلی انقلاب اسلامی است خاطرنشان کرد: هرگز نباید در مقابل دشمن لبخند زد و به آنها اعتماد کرد.

اشجری با اشاره به اینکه آنهایی که می‌خواهند مشی نبوی را در دنیا دنبال کنند باید در مقابل دشمن محکم و در مقابل امت خود با عطوفت رفتار کنند گفت: ایستادگی و استقامت محکم در مقابل دشمن و عطوفت و مهربانی در مقابل مردم باید ویژگی تمامی مسئولان نظام جمهوری اسلامی باشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه امروز مردم گاهی با یک لبخند مدیران اجرایی به رضایت می‌رسند تاکید کرد: مردم به درستی مشکلات و مسائل امروز کشور را درک می‌کنند و باید قدردان مردم باشیم.

انتهای پیام/