برنامه‌ریزی رسانه‌ای اقتصاد مقاومتی در بسیج رسانه گیلان
برنامه‌ریزی رسانه‌ای اقتصاد مقاومتی در بسیج رسانه گیلان

رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان گفت: برنامه‌ریزی رسانه‌ای اقتصاد مقاومتی به منظور ارتقای آگاهی جامعه توسط سازمان بسیج رسانه سپاه قدس گیلان در سال جاری اجرایی می‌شود.

به گزارش اندیشه گیلان، محسن جعفری در گفت‌وگویی با اشاره به نامگذاری ” اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال “توسط مقام معظم رهبری در سال ۹۶ اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی باید بتواند در شرایط مختلف اثرگذار باشد و هنگام اعمال تحریم‌ها با هر گونه وابستگی مقابله کند.

وی، اصلاح الگوی مصرف و تغییر در سبک زندگی را از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: مقابله با تجمل‌گرایی و مصرف‌زدگی، ترویج فرهنگ صرفه‌جویی و مبارزه با اسراف از جمله راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی در جامعه محسوب می‌شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه جامعه‌ای که مصرف آن بیش از تولید باشد شکست خورده است، تصریح کرد: دشمن به‌دنبال افزایش مصرف در جامعه بوده و در مجموع به‌دنبال متلاشی کردن اقتصاد سنتی است تا اقتصاد سرمایه‌داری وابسته جایگزین آن شود.

جعفری به توانمندی‌های فراوان تولیدات داخلی و دانش‌بنیان در گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: باید به نیروی جوان و توان داخلی اعتماد کنیم و این امر می‌تواند کشور را به جایگاه واقعی خود برساند.

جعفری با اشاره به اینکه مدیریت مصرف می‌تواند در کاهش اتکا به نفت موثر باشد، تصریح کرد: استفاده از محصولات بومی و داخلی در کمک به فقرا و صرفه‌جویی تاثیرگذار است و در این راستا برنامه‌های مختلفی در عرصه رسانه در سازمان بسیج رسانه گیلان در سال جاری اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/فارس