برگزاری جشن مهرعاطفه‌ها یک برنامه نمادین است/بسیاری از دانش‌آموزان رشت در شرایط سخت اقتصادی زندگی می‌کنند
برگزاری جشن مهرعاطفه‌ها یک برنامه نمادین است/بسیاری از دانش‌آموزان رشت در شرایط سخت اقتصادی زندگی می‌کنند

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه ما خودمان را در حد توان مسئول رسیدگی به امور دانش‌آموزان بی‌بضاعت می‌دانیم گفت: برگزاری جشن مهرعاطفه‌ها یک برنامه نمادین است برای تمام مسئولان و انسان‌هایی است که توانایی کمک به چنین انسان‌های کم‌توان اما با عزت را دارند.

به گزارش اندیشه گیلان، مهدی حاجتی صبح امروز در مراسم نواختن زنگ عاطفه‌ها در دبیرستان دخترانه فرزانگان رشت اظهار داشت: آمارها نشان می‌دهد که تعداد بالایی از دانش‌آموزان رشت در شرایط اقتصادی سختی زندگی می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به توانایی بالای دانش‌آموزانی که در شرایط نامناسب اقتصادی زندگی می‌کنند عنوان داشت: چنین دانش آموزانی در مواجهه با مشکلات، صلابت خود را حفظ کرده و به تلاش خود ادامه می‌دهند.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبراکرم (ص) خاطرنشان کرد: اینکه ما در تلاش باشیم تا فقط زندگی خودمان را در شرایط مساعد نگه داریم، رسم مسلمانی نیست بلکه باید به فکر اطرافیان و هم‌نوعان خودمان نیز باشیم.

حاجتی با اشاره به بازدید انجام شده از مدارس روستایی در منطقه تالش استان گیلان بیان داشت: مشاهده شرایط زندگی این دانش‌آموزان وظایف و مسئولیت‌های ما را سنگین‌تر می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان ابراز داشت: نام نظام جمهوری اسلامی مفاهیم سنگینی را منتقل می‌کند و عدم وجود مشکلات اجتماعی، رسیدگی به وضعیت ایتام و رسیدگی به شرایط دانش‌آموزان محروم از وظایف ما است.

وی با بیان اینکه ما خودمان را در حد توان مسئول رسیدگی به امور دانش‌آموزان بی‌بضاعت می‌دانیم گفت: برگزاری جشن مهرعاطفه‌ها یک برنامه نمادین است برای تمام مسئولان و انسان‌هایی است که توانایی کمک به چنین انسان‌های کم‌توان اما با عزت را دارند.

حاجتی با اعلام اینکه دانش آموزان سرمایه‌های آینده کشور هستند افزود: حداکثر تا یک دهه‌ آینده مدیریت کشور در اختیار دانش‌آموزان است و این فرهنگ‌سازی و احساس مسئولیت باید در میان آن‌ها نهادینه شود زیرا در کشوری که نوع‌دوستی باب شود تعداد فقرا کاهش پیدا می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به اینکه تمام کمک‌های جمع شده در این مراسم در خود مدرسه مصرف می‌شود اظهار داشت: مدارسی که توانایی مالی بیشتری دارند می‌توانند به سایر مدارس کمک کنند.

انتهای پیام/