بشر برای تقرب الهی به زمین آمده است
بشر برای تقرب الهی به زمین آمده است

خطیب نماز عید فطر رشت با بیان اینکه هدف دشمنان از تحریم‌های اقتصادی این است که شرایط را به نحوی پیش ببرند که مردم درگیر مسائل اقتصادی خود شوند گفت: بشر برای هدفی بالاتر یعنی تقرب الهی به زمین آمده است.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل پوررضا صبح امروز در خطبه نماز عید فطر رشت در مصلی امام خمینی (ره) این شهر با اشاره به اینکه زکات، نماز و تقوا باهم مرتبط هستند اظهار داشت: پرداخت زکات بدون انجام واجبات به‌ویژه نماز مورد قبول درگاه حق قرار نمی‌گیرد.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه زکات باعث پیشگیری از انواع بلایا می‌شود خاطرنشان کرد: پرداخت زکات باید با حفظ کردن آبروی فرد محتاج صورت گیرد و مالی که زکات داده می‌شود باید از راه حلال کسب شده باشد.

پوررضا با بیان اینکه خداشناسی و خداپرستی و رفتن درمسیر حق ارزش است و انسان آگاه و هوشیار در مسیر حق گام بر‌ می‌دارد بیان داشت: گام برداشتن در مسیر حق که جاده‌ای لغزنده است دشوار است.

وی با اشاره به اینکه آنچه که از لغزش هنگام گام برداشتن در مسیر حق جلوگیری می‌کند خداترسی است اعلام داشت: ایمان به اینکه خداوند ناظر تمام اعمال است جلوگیری از لغزش در زمان گام برداشتن در راه حق می‌کند.

خطیب نماز عید فطر رشت هدف آمریکا را ساختن امپراطوری مستبد در سطح جهان بیان کرد و افزود: آن‌ها برای قدرتمندتر شدن و به نام علم، انسان‌های زیادی را از بین بردند و دنیا را به هم ریختند.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه هدف دشمنان از تحریم‌های اقتصادی این است که شرایط را به نحوی پیش ببرند که مردم درگیر مسائل اقتصادی خود شوند گفت: بشر برای هدفی بالاتر یعنی تقرب الهی به زمین آمده است.

پوررضا با بیان اینکه پیشرفت ایران باعث شادی و خشنودی برادران دینی ایرانیان در کشورهای منطقه می‌شود عنوان داشت: ایران همواره حامی کشورهای مظلوم منطقه بوده است.

وی با اشاره به اقدام سپاه پاسداران در جهت منهدم کردن مقر تروریست‌های داعشی اذعان داشت: اقدام سپاه نه تنها در جهت انتقام گرفتن از داعشیان موثر واقع شد بلکه باعث همبستگی بیشتر بین ایران و کشور سوریه شد.

پوررضا با تاکید بر اینکه گروه‌های حقوق بشر در دانشگاه‌های کشور باید ایجاد شود بیان داشت: نباید با تکیه بر تعریفی که جامعه غرب از حقوق بشر به جامعه جهانی ارائه می‌دهد اجازه دهیم تا ایران را کشوری تروریست در دنیا معرفی کنند‌.

خطیب نماز عید فطر رشت با اشاره به اینکه در مذاکرات برجام بار دیگر به همگان اثبات شد که آمریکا پای عهدهای خود با ایران نمی‌ایستد گفت: سیاستمداران آمریکا بازیگرانی هستند که انسانیت و وفای به عهد در آنها جایی ندارد.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به ترس آمریکایی‌ها از نفوذ ایران در منطقه عنوان داشت: با صبر و استقامت مردم و مسئولان و اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری، دشمنان از منطقه بیرون رانده می‌شوند.

وی با بیان اینکه دولت باید برنامه‌ریزی بهتری برای رفع مشکلات در جامعه انجام دهد اعلام کرد: پیشرفت دولت در مسائل مختلف پیشرفت نظام و مردم است و همه با هم و پشت در پشت هم باید برای آبادی ایران اسلامی تلاش کنیم.

خطیب نماز عید فطر رشت با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس شالوده ملت هستند و نباید در برابر دشمنان سرخم نکنند بیان داشت: باید با شجاعت کامل و در بزنگاه‌ها وارد شوند و جلوی زیاده خواهی‌های دشمن را بگیرند.

انتهای پیام/