بهره گیری از دانش و تجربه کشور های اسلامی باعث ارتقا ظرفیت های نهفته گیلان می شود/ به سمت نوآوری و خلاقیت حرکت می کنیم
بهره گیری از دانش و تجربه کشور های اسلامی باعث ارتقا ظرفیت های نهفته گیلان می شود/ به سمت نوآوری و خلاقیت حرکت می کنیم

استاندار گیلان با بیان اینکه گیلان در موارد عظیمی دارای ظرفیت های عظیم و برجسته است گفت: استان گیلان با داشتن مواهب طبیعی و سواحل و جنگل های عظیم ظرفیت های بی شماری در حوزه گردشگری دارد که با بهره گیری از دانش و تجربه کشور های اسلامی بتوانیم ظرفیت های نهفته گیلان را ارتقا دهیم.

به گزارش اندیشه گیلان، مصطفی سالاری در پنجمین اجلاس بین المللی و کارگاه آموزشی بین المللی شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی در رشت با بیان اینکه کشور های اسلامی از جهات مختلفی با یکدیگر شباهت دارند، اظهار داشت: کشور های اسلامی از ذخایر و منابع طبیعی بر خوردار هستند که در در شکل گیری ماهیت آنها باعث تفاوت و تمایز آنها نسبت به سایر کشور ها شده است.

وی با اشاره به اینکه کشور های اسلامی نتوانسته اند از مواهب الهی استفاده کنند افزود: کشور های اسلامی باید با فناوری و علم روز شرایطی را فراهم کنند تا دستیابی به علوم و فنون به راحتی قابل استفاده باشد تا شکوفایی آنها را رقم بزند.

استاندر گیلان با اشاره به تنوع ذخایر کشور های اسلامی در حوزه نفت، گاز و سایر ذخایر گفت: برگزاری نشست ها و اجلاس های بین المللی می تواند زمینه ای را فراهم کند تا استفاده علمی و بهینه از ذخایر کشور های اسلامی را در بر داشته باشد.

سالاری با بیان اینکه کشور های توسعه نیافته از ذخایر عظیم برخوردار نیستند خاطرنشان کرد: ما در مسیر علم و ثروت نیازمند هم نشینی ها و اجلاس بین المللی هستیم چون ملت ایران از فناوری و علوم بنیادی برجسته ای برخوردار هستند.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه در گام اول نیاز است تا ظرفیت سنجی در حوزه علوم و ظرفیت های کشور انجام شود، بیان کرد: برای شروع و ایجاد تحول بزرگ در کشور های اسلامی نیازمند تحقیق و پژوهش در حوزه علوم و فنون برای شناخت ظرفیت ها و فرصت های ملی هستیم.

استاندار گیلان گفت: زمانی که ملت و نخبگان جامعه به سوی علوم روز و فناوری های پیشرفته بین المللی دست پیدا کنند یقینا به سمت نوآوری و خلاقیت حرکت خواهیم کرد.

سالای با بیان اینکه باید در حوزه رقابتی فعالیت های خود را آغاز کنیم افزود: با بستر سازی صحیح در حوزه علوم و فنون می توان در بازار جهانی به صورت رقابتی حضور داشت و موفق شد.

وی با بیان اینکه گیلان در موارد عظیمی دارای ظرفیت های عظیم و برجسته است گفت: استان گیلان با داشتن مواهب طبیعی و سواحل و جنگل های عظیم ظرفیت های بی شماری در حوزه گردشگری دارد که با بهره گیری از دانش و تجربه کشور های اسلامی بتوانیم ظرفیت های نهفته گیلان را ارتقا دهیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه نیروی دانش بنیان باید ظرفیت خود را در اختیار رشد و تعالی جامعه به ویژه استان گیلان بسپارند افزود: باید از منظر کمی و کیفی به شرکت های دانش بنیان نگریست و ظرفیت های این حوزه را از منظری که نخبگان علم و فن به آن می نگرند رشد و نمو بخشید.

سالاری با تاکید بر اینکه به علم و فناوری احترام می گذارم گفت: از اینکه از کشور های اسلامی در جمع علمی گیلان شرکت کردید تشکر می کنم و امیدوارم در این رسالت خود موفق شوید.

انتهای پیام/