بیست و هشتمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم ویژه مددجویان مرد زندانهای استان گیلان برگزار شد
بیست و هشتمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم ویژه مددجویان مرد زندانهای استان گیلان برگزار شد

مسابقات قرآنی مددجویان زندانهای استان گیلان با حضور حجت الاسلام والمسلمین حقیقت شناس رییس اداره فرهنگی زندانهای گیلان و کلیه مسئولین فرهنگی زندانها به میزبانی زندان ضیابر برگزار شد.

به گزارش اندیشه گیلان، مسابقات قرآنی زندانیان مددجویان مردکل استان گیلان در رشته های قرائت ، اذان ، ترتیل،درک مفاهیم ،حفظ(۱جزء ،۳ جزء،۵ جزء ،۱۰ جزء ،۱۵جزء ،۲۰ جزء و کل قرآن کریم ) به میزبانی زندان ضیابر برگزار گردید.

در این آیین حجت الاسلام والمسلمین حقیقت شناس رئیس اداره فرهنگی وتربیتی زندانهای گیلان ضمن خیر مقدم به حضور مسئولان فرهنگی وحافظان وقاریان فعال و داوران شرکت کننده درمسابقات استانی قرآن کریم اظهار داشت : قرآن کریم چراغ هدایت گر و انسان ساز است وانسان با تلاوت آیات الهی قلب و روح خود را جلا می بخشد.

حقیقت شناس خاطرنشان کرد: خداوند سبحان ایمان را با سند از انسان می پذیرد و هر گونه قدم برداشتن برای شکوفایی قرآن و برگزاری این جلسات می تواند سندی برای اثبات ایمان باشد.

رئیس اداره فرهنگی وتربیتی زندانهای گیلان تحول رفتاری و اخلاقی زندانیان وکاهش بازگشت به زندان و کاهش رفتارهای پرخطر زندانیان حاصل فعالیتهای اصلاحی وقرآنی در زندانها دانست.

در ادامه عباسی رئیس زندان ضیابر هم اظهار داشت: گرایش به قرآن و تعمیم وتعمق قرآنی در تقویت روحی ومعنوی جوانان و کاهش احتمال گرایش جوانان به سوی انحرافات اجتماعی بسیار موثراست.

به گزارش اندیشه گیلان، این مسابقات با حضور ۶۳  نفر از مددجویان مرد زندانهای استان برگزار ، و در پایان به نفرات برتر لوح تقدیر و جوایزی به رسم یاد بود اهداء گردید.

انتهای پیام/