بیمارستان‌های رشت هنوز به وضعیت مطلوب خود نرسیده است.
بیمارستان‌های رشت هنوز به وضعیت مطلوب خود نرسیده است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان گفت: بیمارستان‌های رشت هنوز به وضعیت مطلوب خود نرسیده و با توجه به قدیمی بودن تعدادی از آنها نیاز به نوسازی است.

به گزارش اندیشه گیلان، شاهرخ یوسف زاده چابک ظهر امروز، پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت با اشاره به آغاز هفته سلامت اظهار داشت: طرح تحول سلامت در راستای کاهش آلام بیماران به اجرا در آمده است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان با بیان اینکه در مدت سه سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان جهت اجرای طرح تحول سلامت در گیلان هزینه شده است، تصریح کرد: امروز تمام هزینه‌ها و بسیاری از تجهیزات مورد نیاز بیماران توسط بیمارستان‌ها پرداخت می‌شود.

وی با تاکید براینکه بیمارستان‌های لنگرود، لاهیجان و تالش با ۵۰۰ تخت بیمارستانی تا پایان سال جاری در گیلان افتتاح می شود افزود: قبل از سال ۹۲ تعداد دو هزار و ۳۰۰ تخت بیمارستانی دولتی در گیلان وجود داشت که امسال تعداد یک‌هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی در استان اضافه می‌شود.

یوسف‌زاده‌چابک با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری تعداد ۹ بلوک زایمانی در استان گیلان به بهره‌برداری می‌رسد، خاطرنشان کرد: سه بلوک زایمانی هفته آینده در استان گیلان افتتاح می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان با بیان اینکه استان گیلان دارای ۱۰ درمانگاه تخصصی ویژه و تا کنون در شناسایی بیماری ها موفق بوده است گفت: تا سال ۹۷ بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی پروفسور سمیعی در رشت افتتاح می‌شود و به دنبال احداث بیمارستان یک‌هزار تختخوابی در کنار بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی رشت هستیم.

یوسف‌زاده‌چابک با اشاره به اینکه تجهیز و نوسازی بیمارستان‌ها در کنار طرح تحول سلامت در استان گیلان پیگیری می‌شود، تصریح کرد: تاکنون ۶ بیمارستان در املش، شفت، آستارا، رضوانشهر و … به بهره‌برداری رسیده است.

چابک با بیان اینکه ۷۶ درصد مرگ و میر در استان گیلان ناشی از بیماری‌های غیر واگیردار است تصریح کرد: بیمارستان‌های رشت هنوز به وضعیت مطلوب خود نرسیده و با توجه به قدیمی بودن تعدادی از آنها، نیاز به نوسازی است.

وی با تاکید براینکه آموزش به صورت همگانی به ویژه در مدارس برای جوانان و نوجوانان از اهمیت بالایی برخوردار است خاطرنشان کرد: نشاط و سر زندگی با ورزش کسب می‌شود و در دوره جوانی باید ذخیره‌ای برای دوره کهنسالی داشته باشیم.

انتهای پیام/