تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها از اولویت‌های مهم کانون پرورشی در استان گیلان است
تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها از اولویت‌های مهم کانون پرورشی در استان گیلان است

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان همگامی با فن‌آوری‌های روز را از دیگر شاخصه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان بیان کرد و گفت: تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها از اولویت‌های مهم این مجموعه فرهنگی در استان گیلان است.

به گزارش اندیشه گیلان، اسفندیار ضیایی ظهر امروز در مراسم برگزاری پودمان آموزشی “نقد و نمایش فیلم کودک و نوجوان” با اشاره به اینکه هنر ابزاری ارزشمند جهت افزایش فرهنگ‌‌سازی است اظهار داشت: امروز فیلم و سینما می‌تواند به‌عنوان ابزاری مهم با تغییر ذائقه جامعه در شکل‌دهی به اندیشه‌ها نقش آفرین باشد.

مدیر‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان با بیان اینکه تغییر نگرش جامعه نیازمند تسخیر ذائقه مردم است تصریح کرد: در مسیر تغییر دائقه نسل جوان، بهره‌گیری از هنر به‌ویژه ابزار فیلم و سینما بسیار تاثیر‌گذار است.

ضیایی با تاکید بر اینکه کشورهای غربی از ابزار فیلم و سینما در مسیر جهت‌دهی نادرست به افکار جوامع تلاش می‌کنند خاطرنشان کرد: حفظ شاکله‌های فرهنگی هر ملت نیازمند استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و بهره‌گیری از پیشینه و داشته‌هاست.

وی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان را یک مجموعه‌ فرهنگی دارای پایگاه اجتماعی عنوان کرد و با اشاره به اینکه استان گیلان پشتوانه‌ای غنی از مردمی فرهیخته و صاحب فرهنگ دارد تصریح کرد: کانون می‌تواند نقش تاثیر‌گذاری در افزایش فرهنگ‌اجتماعی جامعه داشته باشد.

مدیر‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان فرهنگ‌سازی در حوزه هنر را نیازمند گام‌‌های استوار و مداوم دانست و با تاکید بر اینکه فعالیت‌های فرهنگی اقدامی دیربازده است خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی و تنظیم سند چشم‌انداز در رسیدن به اهداف اثرگذار است.

وی با تاکید بر ضرورت ارتقاء ظرفیت‌های علمی مربیان کانون و با اشاره به اینکه که نیروی انسانی توانمند، ریل‌گذار حرکت‌ سریع و موثر هرمجموعه‌ای است محسوب می‌شود گفت: این شاخصه‌ها در مربیان وجود دارد و ارائه پیشنهاد‌های سازنده و تاثیر‌گذاری فعالیت‌های این مجموعه، بیانگر به‌کارگیری تفکر و اندیشمندی مربیان محسوب‌ می‌شود.

ضیایی همگامی با فن‌آوری‌های روز را از دیگر شاخصه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان بیان کرد و اظهار داشت: تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها از اولویت‌های مهم این مجموعه فرهنگی در استان گیلان است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان برگزاری دوره‌های آموزشی و بهره‌گیری از مدرسان برجسته را گامی موثر در ارتقاء فرهنگ و ایجاد فرصت‌ها عنوان کرد و افزود: استفاده از فرصت‌ها به‌طور حتم در تحقق اهداف بلندمدت و کوتاه مدت موثر است.

ضیایی با تاکید بر ضرورت نقش آفرینی همه افراد جامعه در دفاع از حقوق کودکان تصریح کرد: لزوم افزایش ایجاد ارتباط میان کانون و خانواده‌ها و تاکید بر بهره‌گیری هدفمند از کتاب به‌عنوان اساس فعالیت‌های کانون از اولویت‌ اقدامات کانون است.

سرپرست معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان نیز در این نشست با اشاره به اهمیت برگزاری دوره‌های آموزشی افزود: توجه به دوره‌های آموزشی در کانون علاوه بر صمیمیت و توان‌مندی مربیان موجب افزایش اعتماد خانواده‌ها به کانون می‌شود.

آمنه جاوید طبع پسند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را زمینه‌ساز تربیت انسان‌های سالم درجامعه دانست و خاطرنشان کرد: اگر تمامی شاخصه‌های مطلوب و اثرگذار کانون را حفظ‌ کرده و آن را ارتقاء دهیم به‌طور حتم به موفقیت‌های گسترده‌ای دست می‌یابیم.

انتهای پیام/