تخریب یک واحد مسکونی غیرمجاز در تالاب انزلی
تخریب یک واحد مسکونی غیرمجاز در تالاب انزلی

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان گفت: یک واحد مسکونی غیر مجاز در تالاب بین المللی انزلی با حکم قضائی تخریب شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، احمد آقایی عصر پنجشنبه در حاشیه اجرای حکم تخریب یک واحد مسکونی ویلایی در تالاب انزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یک واحد مسکونی که به صورت غیر مجاز در بستر تالاب بین‌المللی انزلی ساخته شده بود با حکم قضائی تخریب و بستر تالاب رفع تصرف شد.

آقایی افزود: این واحد مسکونی در سال ۹۵ بدون داشتن مجوزهای لازم در بستر تالاب بین‌المللی انزلی ساخته شده و در سال ۹۷ نیز در خصوص تخلف مالک این واحد مسکونی پرونده تشکیل شده بود.

وی ادامه داد: با وجود اینکه در سال ۹۸ حکم تخریب این واحد مسکونی صادر شده بود اما به دلیل ارتباطات مالک این واحد مسکونی و همچنین ترک فعل برخی از از دستگاه‌های اجرایی تاکنون تخریب نشده بود.

آقایی با اشاره به دستور بررسی پرونده این متخلف توسط رئیس کل دادگستری گیلان، اضافه کرد: در حال حاضر دیواره‌ها و مسیرهای دسترسی این واحد مسکونی تخریب شد اما به دلیل درخواست مالک و اظهار پشیمانی نسبت به تخلفات انجام شده سه روز فرصت جمع آوری سازه مسکونی به وی داده شد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان تاکید کرد: دستگاه قضائی با هرگونه تصرف و تخلف و دست درازی در بیت المال قاطعانه برخورد می‌کند.

آقایی همچنین گفت: علاوه بر تشکیل پرونده برای مالک‌متخلف، برای مدیران ادارات آب، برق و گاز نیز پرونده ترک فعل تشکیل می‌شود.

انتهای پیام/*