تخلفات‌در انتخابات زیاد بوده‌است
تخلفات‌در انتخابات زیاد بوده‌است

به گزارش اندیشه گیلان، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در همایش حمایت از خانواده های زندانیان جرائم غیر عمد با حضور در جمع خبرنگاران پیرامون تخلفات انتخاباتی، گفت: گزارشاتی در این زمینه وصول شده که حسب مورد آنهایی که مربوط به دادستانی تهران بوده، ارسال شده و مواردی که مربوط به استان‌ها بوده به منطاق خود ارسال […]

به گزارش اندیشه گیلان، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در همایش حمایت از خانواده های زندانیان جرائم غیر عمد با حضور در جمع خبرنگاران پیرامون تخلفات انتخاباتی، گفت: گزارشاتی در این زمینه وصول شده که حسب مورد آنهایی که مربوط به دادستانی تهران بوده، ارسال شده و مواردی که مربوط به استان‌ها بوده به منطاق خود ارسال شده چرا که برخی از این موارد در حیطه صلاحیت تهران نبوده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فقط از سوی حجت الاسلام رییسی شکایت تخلف رسیده است؟ گفت: از جاهای دیگر از جمله وزارت کشور گزارشاتی ارسال شده بود.
دادستان کل در پاسخ به این سوال که آیا آماری از میزان تخلفات انتخابات اخیر دارید؟ گفت: تخلفات نسبتا زیاد بوده است ولی برای آمار دقیق احراز شده‌ها باید صبر کرد. مواردی که احراز می شود باید منتظر ماند تا در محکمه صالح مورد رسیدگی قرار گیرد با این حال به طور کلی موارد زیادی از آنها در محکمه قابل اثبات است.
دادستان کل کشور در خصوص بازداشت عبدالرضا داوری گفت: در این زمینه اطلاعی ندارم.
منتظری با اشاره به ارائه گزارشی از تخلفات انتخاباتی به رییس قوه قضائیه گفت: گزارشی که ما ارائه کردیم ریز مسائل و اقداماتی که قوه قضائیه در صحنه انتخابات اعم از تشکیل جلسات جلوگیری از تخلفات و پیشگیری از این جرائم،جلسات شورای عالی امنیت ملی انجام دادیم.
وی افزود: در مجموع به عنوان قوه قضائیه در بیش از یک هزار جلسه انتخاباتی شرکت کردیم،علاوه بر این مصوبات زیادی در مورد جرائم انتخاباتی داشتیم.
منتظری در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه سخنگو و رییس قوه قضائیه پیش از انتخابات اعلام کرده بودند که برای جلوگیری از به هم ریختن جو کشور، در مورد بداخلاقی‌های انتخابات سکوت می‌کنیم و بعد انتخابات سکوت خود را می‌شکنیم، آیا این به معنای برخورد با تخلفات است و یا قرار است مسائلی مطرح شود؟ گفت: مسایلی که نباید مطرح می‌شد از سوی کاندیداها و یا مسئولان مرتبط مطرح شد که برخی از آنها، خلاف واقع بوده است و برخی از آنها اگر هم درست بوده، به شکلی مطرح شده که مصلحت جامعه نبوده است. مثل این می‌ماند که هر آنچه از دولت می‌دانیم بخواهیم بیان کنیم ممکن است برخی از اعضای خانواده لغزش داشته باشند، نباید در سطحی که دشمن سوءاستفاده می کند، مطرح شود.
وی افزود: برخی کاندیدها مسائلی را مطرح کردند که دشمن از آنها سوء‌استفاده کرد و دشمن از زبان آنها گرفت و ما دیدیم در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های غربی،مانور دادند برخی از آنها پاسخ دارد که به آنها پاسخ می‌دهیم.
انتهای پیام/ فارس