تشییع ۱۱ شهید گمنام در گیلان
تشییع ۱۱ شهید گمنام در گیلان

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزهای دفاع مقدس گیلان از تشییع ۱۱ شهید گمنام در پنج نقطه گیلان تا روز عرفه خبر داد.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، سردار رسول جلائی در نشست خبری با خبرنگاران با گرامیداشت شهدای خبرنگار اظهار داشت: شغل خبرنگاری علاوه بر اینکه یک شغل شرافتمندانه‌ای است، موضوعات هر خبرنگار هم می‌تواند به شرافت کار خبرنگاری افزوده کند.

وی بابیان اینکه ما برای هر خوب می‌توانیم خوب دیگری را تصور کنیم تصریح کرد: حکایت بعضی از خوبی‌ها متفاوت است، مجاهدت درراه خدا نیکوتر از هر خوبی است پس باید گفت، خبرنگاران  به‌واسطه جاودانگی همچون مجاهدان و شهیدان باقی خواهند ماند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزهای دفاع مقدس گیلان گفت:  اگر خبرنگاران بتوانند ثابت‌قدم بمانند و در مسیر الهی گام بردارند حائز شجاعت و مصداق مجاهدانی خواهد بود که جز خداوند ترسی از احدی نخواهند داشت.

وی بابیان اینکه شجاعت در کنار صلابت و صداقت و همچنین صراحت لازمه کار خبرنگاران است تأکید کرد: خبرنگاران نباید در پرسشگری و مطالبه  گری حق به لکنت بیفتد چراکه پیروی از حق و روشنگری، از شئونات مجاهدان فی سبیل الله است.

جلائی با اذعان به اینکه اگر خبرنگاران به‌حق گویی عمل نکنند، باطل و گردن کشان حاکم شده و  حق به حاشیه رانده می‌شود تصریح کرد: اگرچه هیچ‌گاه حق محو نمی‌شود اما به‌هرحال به حاشیه رانده‌شده و با رانده شدن آن تاریخ تاوان سختی را دیده و خواهد دید.

وی با تأکید به اینکه با حضور خبرنگاران نباید در جامعه ارزش‌های انسانی و اسلامی در غربت بماند خاطرنشان  کرد: نباید تفاوت نسل‌ها به تناقض ارزش‌ها و تقابل آن‌ها با نسل دیروز بینجامد لذا خبرنگاران می‌توانند حلقه اتصال نسل‌ها برای ادامه موفقیت‌ها از دیروز تا امروز و فردا باشند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان کرد: امیدواریم بتوانیم صف خبرنگاران را صف راست‌گویان جامعه بدانیم  و با نشر اخبار، گفتگوها و تحلیل و ارزیابی این قشر  شاهد شکوفایی ارزش‌های والای اسلامی،  ایرانی و اخلاقی باشیم.

جلائی به شهدای گمنام تازه تفحص شده از مناطق عملیاتی دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: ۳۱ مردادماه هم‌زمان با شهادت امام جواد (ع) تا روز عرفه ۱۱ شهید گلگون‌کفن را در ۵ منطقه به خاک می‌سپاریم

وی  دیلمان، رشت، اسالم، حویق و ایستگاه رادار پدافند هوایی را محل‌های مشخص‌شده برای دفن شهدای گمنام عنوان کرد و افزود: این عزیزان از شهدای عملیات‌های خیبر، والفجر ۸، محرم، بدر، والفجر ۱، می‌باشند که با تفحص‌های انجام‌شده میهمان استان گیلان خواهند بود.

جلائی با اشاره به اینکه تا شهریورماه ۱۰ عنوان کتاب را منتشر می‌کنیم گفت: نشر کتاب در خصوص زندگی شهدا بر عهده بنیاد شهید و ستاد کنگره شهدا است اما اگر ببینیم در این حوزه  کاری به زمین‌مانده است ما نیز دست‌به‌کار خواهیم شد

جلائی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر چگونگی عملکرد هیئت‌امنا حرم شهدای گمنام گفت: آئین‌نامه‌ای با عنوان نگهداری یادمان‌های شهدای گمنام در ستاد نیروهای مسلح تصویب و توسط وزیر محترم به استاندار و توسط وی به فرمانداران ابلاغ شد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بابیان اینکه استاندار رئیس این هیئت‌امنا و ما دبیر آن هستیم  گفت: در هر شهرستان این هیئت‌امنا به ریاست فرماندار و دبیری فرمانده بسیج و شرکت اعضایی چون شهردار رئیس  شورا،  فرمانده نیروی انتظامی، یکی از پیشکسوتان دفاع مقدس در این هیئت‌امنا تشکیل‌شده است.

جلائی بابیان اینکه ما در سال‌های گذشته شاهد کم‌کاری در حوزه یادمان شهدا بودیم تأکید کرد: تا سال ۹۵ تنها ۱۱ یادمان شهدا بهره‌برداری شد اما در سال گذشته موفق شدیم ۹ یادمان را بهره‌برداری نماییم.

وی با اشاره به اینکه تا پایان ۶ ماه اول سال جاری ۹ یادمان دیگر افتتاح خواهد شد خاطرنشان کرد: مصر هستیم تا پایان سال جاری  یادمان همه شهدای  به خاک سپرده‌شده را به اتمام برسانیم.

جلائی از انگیزه خوب و ستودنی دستگاه‌ها برای انجام این یادمان‌ها خبر داد و افزود: خیرین نیز در این مهم  ما را یاری رسانده‌اند که باید گفت در ماه رمضان امسال یادمان شهدای گوراب زرمیخ با هزینه ساخت خیرین به انجام رسیده است.

انتهای پیام/