تقسیم‌بندی‌های سیاسی در مدیریت شهری روند توسعه را ‌”کند” می‌کند / امیدوارم استیضاحم‌ در آخرین ماه‌های عمر شورای چهارم “خیر” باشد
تقسیم‌بندی‌های سیاسی در مدیریت شهری روند توسعه را ‌”کند” می‌کند / امیدوارم استیضاحم‌ در آخرین ماه‌های عمر شورای چهارم “خیر” باشد

شهردار رشت با تاکید بر اینکه سیاسی شدن در مدیریت شهری یک مقوله بی‌معناست و شهر نیاز به یک حکمرانی مطلوب دارد، گفت: در یک حکمرانی مطلوب شهری، تقسیم‌بندی‌های سیاسی جایگاهی ندارد.

به گزارش اندیشه گیلان، محمدعلی ثابت قدم در گفت و گویی با ا اشاره به اینکه نرخ سرمایه اجتماعی در شهر رشت پایین است، اظهار داشت: برای رعایت حقوق شهروندی، نیازمند فرهنگ‌سازی در نسل حال و آینده هستیم و این فرهنگ‌سازی می‌تواند در بخش‌های مختلف آموزش و رعایت قوانین مدنظر قرار گیرد.

شهردار رشت با تاکید بر اینکه سیاسی شدن در مدیریت شهری یک مقوله بی‌معناست و شهر نیاز به یک حکمرانی مطلوب دارد، افزود: در یک حکمرانی مطلوب شهری، تقسیم‌بندی‌های سیاسی جایگاهی نداشته و باید در مدیریت شهری اصول علمی را به‌کار برد.

ثابت‌قدم با تاکید بر اینکه برنامه‌ها در شورا طبق یک چارچوب پیش می‌رود خاطرنشان کرد: هر آنچه که در شورا و شهرداری موجب تقسیمات سیاسی شود به‌طور قطع آفتی برای شهر می‌شود و روند توسعه را در شهر کند می‌کند.

شهردار رشت با تاکید بر اینکه در مدیریت شهر رشت نیازمند یک نقطه مشترک هستیم، تصریح کرد: در قوانین اصلاحات شهری، اقلیم و شرایط استان باید مدنظر قرار گرفته شود و در حوزه گردشگری و اقتصاد باید تمرکز بیشتری داشته باشیم.

ثابت‌قدم با اشاره به اینکه شهر رشت به‌عنوان شهر خلاق خوراک شناسی یونسکو به ثبت رسیده است بیان داشت: در برخی از موارد چون سند ۲۰۳۰ با یونسکو مخالف هستیم و باید بر اساس مبانی کشور بهترین استفاده و برداشت اقتصادی را در جهت منافع عمومی داشته باشیم.

وی با اشاره به استیضاح خود در آخرین ماه‌های عمر شورای چهارم و با بیان اینکه شورا می‌تواند در تمامی ابعاد وظایف قانونی خود را انجام دهد و در مورد این مقوله هیچ اظهار نظری ندارم تاکید کرد: امیدواریم که نیت‌ها در تصمیم‌گیری خیر باشد.

شهردار رشت با اشاره به اقدامات و عملکرد خود در طول دو سال گذشته در شهر رشت  اظهار داشت: ۱۵ بازارچه در این دو سال در رشت راه اندازی ‌که علاوه بر ساماندهی دستفروشان منجر به اشتغال سه هزار نفر نیز شد.

ثابت‌قدم افزایش تعداد ایستگاه‌های آتش نشانی شهر رشت را یکی از اقدامات دوران مدیریت خویش عنوان کرد و گفت: در دو ماه آینده ۲ ایستگاه آتش نشانی دیگر در شهر رشت راه اندازی می‌شود تا به ازای هر ناحیه از شهر، یک ایستگاه آتش‌نشانی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در ۲ سال گذشته ۲۲ پارک در سطح شهر رشت با تمرکز بر مناطق کم‌برخوردار ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: ۲۲ پروژه آب‌های سطحی در دو سال گذشته در شهر رشت کلید خورده که ۱۹ مورد از این پروژه‌ها تاکنون به بهره‌برداری رسیده است.

شهردار کلان شهر رشت با تاکید بر اینکه مقوله مالیات بر زمین با توجه به مالکیت‌های گسترده در شهر رشت بسیار کارساز است تاکید داشت: شهرداری باید در مقوله عوارض با حفظ شأن مبانی خدمات، درآمد حداقلی را دریافت کند.

ثابت‌قدم ‌با اشاره به اینکه کشور نیازمند اصلاحات فرهنگی، عدالت و مبارزه با فقر و تبعیض است تاکید کرد: مقوله اصلاحات فرهنگی، مبارزه با فقر و تبعیض، درون‌زا و مقاومتی بوده و مخالفت با آن مخالفت با شخص اول مملکت است.

وی با تاکید بر اینکه نگاه شخص بنده به حوزه سیاست یک عنصر مستقل است و اگر اهداف عملکرد افراد به مقوله‌های مذکور نزدیک باشد از نظر من پذیرفته می‌شود گفت: فاصله دهک‌های بالا و پایین در شهر رشت گسترده است و عدم خدمات‌دهی مناسب با توجه به اینکه ثروت مردم در دست برخی از نهادهای عمومی و خصوصی قرار دارد قابل قبول نیست.

ثابت‌قدم با تاکید بر اینکه هر اقدامی که بتواند توازن شهری را برقرار کرده و فاصله امنیت دهک‌های بالا و پایین را تحت شعاع قرار دهد تاثیرگذار است خاطرنشان کرد: معضل کشور، کمبود اشتغال و عدم ایجاد درآمد برای پرداخت عوارض شهروندی است که باید درصدد رفع آن اقدامات مطلوبی انجام داد.

‌انتهای پیام/تسنیم