تقویت حوزه دانش‌بنیان در وزارتخانه‌ها از تصمیم‌گیرندگان مطالبه‌گری می‌شود
تقویت حوزه دانش‌بنیان در وزارتخانه‌ها از تصمیم‌گیرندگان مطالبه‌گری می‌شود

معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری سازمان بسیج دانشجویی گفت: تقویت حوزه دانش‌بنیان به شکل جریان دانشجویی از تصمیم‌گیرندگان در وزارت‌خانه‌ها مطالبه‌گری می‌شود.

محمدمهدی نیازمند در گفت‌وگو با خبرنگار گیلداد، با اشاره به اولویت سازمان بسیج دانشجویی مبنی بر پیوند صنعت و دانشگاه اظهار داشت: برای اینکه دانشگاه بتواند زمینه بهره‌وری بالا را در صنایع مختلف از جمله برق، آب و سایر موارد فراهم کند، باید نیازهای بخش‌های مختلف به دانشگاه‌ها عرضه شود.

معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری سازمان بسیج دانشجویی گفت: امیدواریم با توجه به شعار سال حوزه دانش‌بنیان امسال با جدیت دنبال شود زیرا دانشگاه می‌تواند با بهره‌گیری از دانش‌بنیان به حل مشکلات موجود نظیر معضلات زیست‌محیطی و سایر مشکلات موجود در کشور ورود کند.

نیازمند با اشاره به اقدامات سازمان در این حوزه افزود: سازمان بسیج دانشجویی نقشه‌ای برای جهاد تبیین مشخص کرده تا دانشجویان سراسر کشور در مسیری مشخص گام‌های عملیاتی برای استفاده از دانش‌بنیان جهت حل مشکلات موجود بردارند.

وی در پاسخ به سوالی در مورد برنامه سازمان بسیج دانشجویی جهت توسعه دانش‌بنیان در دانشگاه عنوان‌ داشت: سازمان بسیج دانشجویی بخش‌های مختلفی دارد و تمرکز فعالیت‌ها در چند حوزه قابل تعریف است که یکی از این بخش‌ها پژوهش و فناوری است‌.

معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه اقدامات سازمان بسیج دانشجویی در بخش دانش‌بنیان در قالب گفتمانی و بسترسازی پیگیری می‌شود افزود: در این حوزه اینکه مسیر ایجاد دانش‌بنیان‌ها به چه سمتی باشد اهمیت دارد.

نیازمند در پاسخ به پرسشی درباره حمایت سازمان از فعالیت‌های فناورانه دانشجویان گفت: در سازمان بسترهایی ایجاد خواهد شد تا مراکز تحقیقاتی معاونت پژوهش و فناوری موجود در استان‌ها پکه در حوزه دانش‌بنیان فعال هستند بتوانند مسیر مناسبی را طی کنند.

وی عنوان کرد: در دانشگاه‌ها و فضای دانشجویی سازمان بسیج دانشجویی در قالب هیئت‌هایی نظیر هیئت هدایت تحصیلی و پیگیری مراکز تحقیقاتی اهتمام دارد تا بسترهای لازم برای حرکت به سوی دانش‌بنیان را برای دانشجویان آماده کند.

معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری سازمان بسیج دانشجویی ابراز داشت: در حوزه دانش‌بنیان آن‌چه مدنظر معاونت گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری است تبیین اهمیت آن، پرداختن به زمینه‌های شکل‌گیری اشتغال و پیوند با شرکت‌های ‌دانش‌بنیان است.

نیازمند با بیان اینکه تقویت بخش دانش‌بنیان به شکل مطالبه دانشجویی از تصمیم‌گیرندگان در وزرات‌خانه‌‌ها دنبال می‌شود‌ گفت: اهتمام داریم مطالبه رهبری مبنی بر تقویت حوزه دانش‌بنیان کشور را به شکل گفتمان عمومی در فضای دانشگاهی رواج دهیم.

انتهای پیام/