توانمندی ارتش در ساخت ناوشکن و ناو موشک‌انداز قابل مقایسه با گذشته نیست
توانمندی ارتش در ساخت ناوشکن و ناو موشک‌انداز قابل مقایسه با گذشته نیست

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اعلام اینکه پیشرفت‌های نیروهای مسلح بسیار خوب بوده و قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست، گفت: توانمندی در ساخت قطعات، نوسازی ناوگان دریایی، ساخت انواع ناوشکن و ناو موشک‌انداز قابل مقایسه با گذشته نیست.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری ظهر امروز در مرکز آموزش تخصص‌های دریایی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران  در رشت با تبریک روز ارتش و با اشاره به دیدار اخیر فرماندهان و کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران با فرماندهی کل قوا اظهار داشت: حامل سلام گرم رهبری معظم انقلاب خطاب به کارکنان و خانواده‌های ارتش هستم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به توطئه دشمنان در سال‌های ابتدایی پیروزی نظام اسلامی مبنی بر انحلال ارتش گفت: آنها می‌خواستند با نابودی بنیه دفاعی کشور در آن مقطع و ضربه زدن به جایگاه ارتش، انقلاب را شکست داده و از رشد و صدور آن جلوگیری کنند.

امیر سیاری ابراز داشت: ابزار دشمن برای رسیدن به اهداف مورد نظر، عناصر ضدانقلاب و منافقان بودند که گوش به فرمان غرب بوده و می‌خواستند بازو و سپر دفاعی انقلاب را از آن جدا کنند.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش خاطرنشان کرد: ۲۹ فروردین روز تولد ارتش جمهوری اسلامی ایران و مایه افتخار همه ما ارتشیان است چرا که از همان ابتدا ارتش به‌عنوان سپر انقلاب و بازوی توانمند در صحنه ماند و از انقلاب دفاع کرد.

وی با اشاره به نبرد نابرابر نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با نیروی دریایی آمریکا گفت: دلاورانی که در ناوهای سهند و جوشن و سبلان در یک جنگ نابرابر در مقابل استکبار جهانی ایستادند، می‌دانستند که بسیاری از آنها شهید خواهند شد اما محکم و استوار ایستادند و آگاهانه به شهادت رسیدند و این روز افتخاری شد برای نیروی دریایی راهبردی ارتش و در تاریخ ثبت شد.

دریادار سیاری گفت: پیشرفت‌های نیروهای مسلح بسیار خوب بوده است و قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست و این توانمندی در ساختن قطعات، نوسازی ناوگان دریایی، ساخت انواع ناوشکن و ناو موشک‌انداز قابل مقایسه با گذشته نیست.

وی شناخت تهدیدها، شناخت دشمن و به‌روز کردن تجهیزات را از عوامل مهم دفاع از انقلاب دانست و افزود: نیروی انسانی یکی از مهمترین عوامل برای دست‌یابی و رسیدن به اهداف مذکور است و مراکز آموزشی مانند فرماندهی آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا نقشی تعیین کننده در پرورش نیروی انسانی کارآمد، مؤمن، متعهد و ولایتمدار دارد.

دریادار سیاری ارزش کار مراکز آموزشی را بسیار مهم دانست و گفت: ارتقای ایمان، دانش و روحیه سلحشوری وظیفه هدایت دهندگان و آموزش دهندگان است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعزام ناوگروه‌های نیروی دریایی ارتش را یک افتخار برای نظام اسلامی دانست که طبق فرموده فرماندهی معظم کل قوا مظهر اقتدار ملت در دریا هستند.

وی اظهار داشت: در ماه اخیر ۳ ناوگروه توسط نیروی دریایی ارتش اعزام شد که در کشورهای عمان، هند، پاکستان و قزاقستان پیام‌رسان و سفیران صلح و دوستی ملت ایران بودند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: خدمت در نیروی دریایی افتخار است و ما آمده‌ایم تا در راه دفاع از کشور، انقلاب و دین اسلام فداکاری کنیم.

به گزارش اندیشه گیلان، مراسم تقدیر از فرماندهان و کارکنان نمونه فرماندهی آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) نداجا ظهر امروز با حضور امیر دریادار سیاری در مسجد حضرت ولی‌عصر(عج) این مرکز برگزار شد.

انتهای پیام/تسنیم