تولید آثار خلاقانه در حوزه “ایثار و شهادت” در دستور کار است/تشکیل کارگروه منسجم سبب ایجاد هم‌افزایی بیشتر جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در فضای مجازی می‌شود اس
تولید آثار خلاقانه در حوزه “ایثار و شهادت” در دستور کار است/تشکیل کارگروه منسجم سبب ایجاد هم‌افزایی بیشتر جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در فضای مجازی می‌شود اس

مدیر رسانه‌ای معاونت فرهنگی – اجتماعی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه مستندات فاخری در حوزه معرفی شهدا توسط سپاه گیلان تولید شده است گفت: تولید آثاری جدید و فارغ از موضوعات کلیشه‌ای را در حوزه ایثار و شهادت در دستور کار داریم.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، حامد مهدوی عصر دیروز در نشست کمیته فرهنگی، اجتماعی و رسانه‌ای شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در رشت  با اشاره به تولیدات سپاه قدس گیلان در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: بسیاری از تولیدات سپاه گیلان از طریق شبکه افق و صدا و سیمای مرکز گیلان پخش شده است.

مدیر رسانه‌ای معاونت فرهنگی اجتماعی سپاه قدس گیلان ضمن تاکید بر ارتباط مناسب میان سپاه قدس گیلان و بسیج صدا و سیمای مرکز گیلان گفت: برنامه تلویزیونی “شجره طیبه” با همکاری این دو نهاد در حال پخش است و در تلاش هستیم تا میزان نفوذ آن در جامعه را افزایش دهیم.

وی با اعلام اینکه تاکنون مستندات فاخری در حوزه معرفی شهدا توسط سپاه قدس گیلان تولید شده است اعلام کرد: با چندین گروه کارگردانی جهت تولید آثاری جدید و فارغ از موضوعات کلیشه‌ای در حوزه ایثار و شهادت در حال همکاری هستیم.

سالانه ۳۰ کتاب در “حوزه ایثار و شهادت” منتشر می‌شود

ابراهیم پورخوش‌سعادت مسئول واحد تبلیغات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان گفت: تولید فیلم و مستند در حوزه ایثار و شهادت از دیگر برنامه‌های  بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان است.

جانشین مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت بسیج در حوزه فضای مجازی اعلام کرد: بسیجیان استان گیلان تولیدات فاخری در حوزه ایثار و شهادت ارائه کرده‌اند.

محمد نیک‌خواه با تاکید بر لزوم هم‌افزایی دستگاه‌ها جهت ارائه تولیدات مشترک در حوزه ایثار و شهادت افزود: راه‌اندازی سروری در مراکز پر تردد شهر رشت جهت انتقال این تولیدات به‌صورت رایگان به مردم از اقدامات آتی است.

مدیر خبرگزاری تسنیم در استان گیلان نیز در این نشست با اشاره به ظرفیت‌های موجود در حوزه فضای مجازی اظهار داشت: فضای مجازی یک ظرفیت بسیار گسترده است که به‌دلیل سهل‌الوصول بودن در اختیار تمام اقشار جامعه قرار گرفته است.

علیرضا خاکپور با بیان اینکه هر کدام از دستگاه‌های اجرایی ظرفیت ویژه‌ای در حوزه فضای مجازی دارند تاکید کرد: تشکیل کارگروهی منسجم سبب ایجاد هم‌افزایی بیشتر برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در فضای مجازی می‌شود.

وی با اشاره به وجود شهدای شاخص در استان گیلان گفت: ما در استان گیلان شهدایی مانند “شهید املاکی” را داریم که مقام معظم رهبری در مقام او لفظ “قهرمان” را به کار برده‌اند و یا شهیدی مانند “حسین قمی” که سردار سلیمانی از او به‌عنوان ذخیره سپاه یاد کرد.

خاکپور ضمن بیان اقدامات خبرگزاری تسنیم در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عنوان داشت: پوشش خبری مراسمات شهدا به‌ویژه شهدای مدافع حرم در سال‌های اخیر و ارتباط خبری مداوم با خانواده آنان از برنامه‌های در حال اجرای این خبرگزاری است.

انتهای پیام/