ثبت‌نام بیمه کشاورزی در استان گیلان آغاز شد
ثبت‌نام بیمه کشاورزی در استان گیلان آغاز شد

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه ثبت‌نام بیمه کشاورزی در استان گیلان آغاز شد گفت: کشاورزان با مراجعه به مراکز بیمه‌ای و یا شعب بانک کشاورزی محصولات خود را بیمه کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی اندیشه گیلان، پیمان معمارزاده صبح امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه روند ثبت‌نام بیمه محصولات کشاورزی در استان گیلان آغاز شده است اظهار داشت: کشاورزانی که به کشت گندم، جو و کلزا اقدام می‌کنند می‌توانند به‌منظور بیمه محصولات خود اقدام کنند.

معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه کشاورزان به‌منظور ثبت‌نام روند بیمه کشاورزی می ‌توانند به شرکت‌های بیمه‌ای و یا شعب بانک کشاورزی مراجعه کنند گفت: این فرآیند در ساعات اداری در مراکز مذکور انجام می‌شود.

معمارزاده با تاکید بر اینکه بیمه دام‌های سبک، سنگین و ماهی‌های سردآبی طبق روال گذشته ادامه دارد خاطرنشان کرد: به‌دنبال این روند ۳۰ دفتر بیمه‌ای در سراسر استان در راستای انجام فرآیند بیمه کشاورزی فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه کشاورزان گیلانی با این اقدام‌ می‌توانند محصولات خود را در مقابل شرایط نامساعد جوی و آفات بیمه کنند تصریح کرد: بیمه به‌منظور جبران خسارات کشاورزان در حوادث و خسارات به تعهدات خود عمل می‌کند.

مدیر خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان گیلان با تاکید بر اینکه در سال ۹۵ بالغ بر ۶۹ هزار نفر کشاورز و دامدار در استان گیلان مشمول خسارت و غرامت شدند خاطرنشان کرد: میزان برآورد غرامت این افراد بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال برآورد شد.

انتهای پیام/