جابه‌جایی ماهانه ۱۰ هزار مرسوله پستی در قالب خرید اینترنتی در گیلان
جابه‌جایی ماهانه ۱۰ هزار مرسوله پستی در قالب خرید اینترنتی در گیلان

مدیرکل پست استان گیلان در نشست کارگروه توسعه دولت الکترونیک در شهرستان آستارا گفت: ماهانه بالغ‌بر ۱۰ هزار مرسوله پستی در قالب خرید اینترنتی به صورت رفت و برگشت در سطح استان گیلان جابه‌جا می‌شود.

به گزارش اندیشه گیلان، ابوالفضل باقری‌منش امروز در نشست کارگروه توسعه دولت الکترونیک در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان آستارا اظهار داشت: مردم باید از بسترهای ایجاد شده در شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند و در دولت تدبیر و امید روی این بسترها تأکید شده است.

مدیرکل پست استان گیلان با اشاره به اینکه ماهانه بالغ‌بر ۱۰ هزار مرسوله پستی در قالب خرید اینترنتی به صورت رفت و برگشت در سطح استان گیلان جابه‌جا می‌شود، تصریح کرد: بسترهای توسعه کسب‌وکار الکترونیک در شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران مطرح شده به جد در حال پیگیری است.

باقری‌منش افزایش ضریب امنیت اجتماعی خانواده‌ها، کاهش هزینه‌های تردد و کاهش خسارت‌های مالی و جانی را از جمله اهداف کسب‌وکار الکترونیک دانست و خاطرنشان کرد: با توسعه کسب‌وکار الکترونیک و فراهم بودن زیرساخت‌های آن می‌توان از بستر اینترنت استفاده بهینه‌ای کرد.

وی با اشاره به اینکه طرح بهنگام‌سازی آدرس‌ مکان‌ها در کشور در حال اجرا بوده و در بسیاری از استان‌های به ویژه استان گیلان بسترهای آن فراهم است، گفت: هیچ حساب‌وکتابی در آدرس مشترکین آب، گاز، برق و تلفن وجود ندارد که با اجرای این پروژه آدرس‌های مشترکین یکسان‌سازی می‌شوند.

مدیرکل پست استان گیلان با بیان اینکه بالغ‌بر ۲۲ هزار مکان فاقد پلاک در سطح استان گیلان شناسایی شده است که این عدد یک عدد بزرگی بوده و نیاز به اصلاح دارد، افزود: نام‌گذاری معابر و پلاک دو رقمی نیز در در قالب پروژه مذکور در دستور کار شهرداران قرار گرفته است.

باقری‌منش سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور تحت عنوان ” سیماک ” را از دیگر پروژه‌های در دست اجرای شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار کرد: جلوگیری از زمین‌خواری، رانت‌خواری و اطلاع از تغییر کاربری اراضی از جمله اهداف این طرح است.

وی با اشاره به اینکه ۲۶۹ نفر از دهیاری‌های شهرستان رشت آموزش‌های مرتبط با سامانه سیماک و صدور پروانه ساختمان به صورت الکترونیک را گذرانده‌اند، تصریح کرد: ۲۲ شهرداری در استان گیلان در حال حاضر به این سامانه وصل هستند.

باقری‌منش با تصریح براینکه دهیاران شهرستان‌های رودسر و سیاهکل در حال گذراندن دوره‌های پروژه سیماک بوده و بعد از اتمام آموزش‌های شرق گیلان به سمت غرب گیلان قرار است بیاییم، بیان کرد: امیدواریم این دوره‌های ۶۰ ساعته برای دهیاران آستارا نیز برگزار شود.

انتهای پیام /