جشن‌های اعیاد شعبانیه در بیش از ۴۰۰ بقعه متبرکه استان گیلان برگزار شد
جشن‌های اعیاد شعبانیه در بیش از ۴۰۰ بقعه متبرکه استان گیلان برگزار شد

معاون اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان گفت: جشن‌های اعیاد شعبانیه در بیش از ۴۰۰ بقعه متبرکه در استان گیلان برگزار شد.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، محمد قاسم‌پور در گفت‌و‌گویی با بیان اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند “بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی در کشور تبدیل شوند” اظهار داشت: در این راستا اداره اوقاف و امور خیریه گیلان به‌مناسبت‌های مختلف برنامه‌های فرهنگی متعددی را در سطح بقاع متبرکه برگزار می‌کند.

وی از برگزاری جشن‌های اعیاد شعبانیه در بیش از ۴۰۰ بقعه متبرکه گیلان خبر داد و افزود: جشن میلاد امام حسین (ع), میلاد امام سجاد (ع), میلاد حضرت ابوالفضل (ع), حضرت علی اکبر (ع) و میلاد امام زمان (عج) در بیش از ۴۰۰ بقعه متبرکه گیلان برگزار شد.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان خاطرنشان کرد: جشن‌های اعیاد شعبانیه با حضور پرشور مردم ولایتمدار گیلانی با مولودی خوانی مداحان اهل بیت و سخنرانی سخنوران ولایی در بقاع متبرکه استان گیلان برگزار شد.

قاسم‌پور با اشاره به اینکه جشن‌های اعیاد شعبانیه به‌صورت محلی, شهرستانی و بخشی در استان گیلان برگزار شد خاطرنشان کرد: در این جشن‌ها با پخش نقل, شیرینی و شربت از زائران و مجاورین پذیرایی به‌عمل آمد.

انتهای پیام/تسنیم