جمع‌آوری زباله از سطح شهر ازجمله وظایف اصلی شهرداری است
جمع‌آوری زباله از سطح شهر ازجمله وظایف اصلی شهرداری است

کارگرنیا با اشاره به اینکه جمع‌آوری زباله از سطح شهر ازجمله وظایف اصلی شهرداری است گفت: بی‌توجهی برخی از شهرداری‌های مناطق به این موضوع موجب شده تا مردم به‌ناچار زباله‌ها را در نقاطی دیگر دپو کنند.

به گزارش اندیشه گیلان، محمدحسین واثق کارگرنیا در گفت‌وگویی اظهار داشت: متأسفانه در برخی از محلات رشت زباله‌ها به‌صورت یک روز در میان جمع‌آوری می‌شود و این موضوع موجب گلایه شهروندان شده است.

وی با اشاره به اینکه جمع‌آوری زباله از سطح شهر ازجمله وظایف اصلی شهرداری است گفت: بی‌توجهی برخی از شهرداری‌های مناطق به این موضوع موجب شده تا مردم به‌ناچار زباله‌ها را در نقاطی دیگر دپو کنند.

کارگرنیا بابیان اینکه شهرداری‌ها به موضوع جمع‌آوری زباله هتمام ویژه داشته باشند بیان کرد: متأسفانه گاهاً زباله‌ها توسط شهروندان به املاک رهاشده سرازیر می‌شود و این موضوع موجب اعتراض ساکنین اطراف این‌گونه املاک در سطح شهر شده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: با گرم شدن هوا و افزایش حشرات موذی شامل مگس و پشه انباشت زباله در پشت درب منازل شهروندان موجب بروز آلودگی خواهد شد و شهرداری‌های مناطق  رشت باید نسبت به جمع‌آوری به‌موقع زباله‌ها دقت و توجه بیشتری داشته باشند.

واثق کارگرنیا تصریح کرد: محلات حافظ آباد و یخ‌سازی رشت ازجمله نقاطی است که ساکنین آن در خصوص عدم جمع‌آوری به‌موقع زباله بارها مراجعه و خواستار رفع این مشکل شده‌اند.

انتهای پیام/فارس