جوانان با حضور در اردوهای راهیان نور درس ایستادگی و ایثار می‌گیرند
جوانان با حضور در اردوهای راهیان نور درس ایستادگی و ایثار می‌گیرند

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان گفت: جوانان و نوجوانان با حضور در شلمچه در قالب اردوهای راهیان نور درس ایستادگی و ایثار می‌گیرند.

به گزارش سرویس فرهنگی اندیشه گیلان، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسن تسخیری ظهر امروز در همایش تجلی اخلاص ویژه تقدیر از خادمان راهیان نور در مجتمع شهید مطهری بندر انزلی اظهار داشت: تمام نام‌های سوره‌های قرآن دارای معنی و تفسیر است.

وی با اشاره به وجود نام دو حشره زنبور و عنکبوت در قرآن کریم اعلام داشت: امروز موم و عسل زنبور را در درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌کنند و عنکبوت عامل نجات پیغمبر اسلام(ص) شد.

تسخیری با بیان اینکه شهید یکی از نام‌های خداوند است خاطرنشان کرد: جهاد فی سبیل الله ماندگار است و کسی که در راه خداوند گام برمی‌دارد هرگز نمی‌میرد و از یادها فراموش نمی‌شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس  استان گیلان کار با اخلاص را کاری که در راه خدا باشد بیان کرد و عنوان داشت: کار با اخلاص کاری ماندگار و تاثیرگذار در آحاد جامعه است.

وی با اشاره به اینکه حتی پیکر پاک برخی از شهدای گمنام در شهر و دیار خودشان دفن نشده است اعلام کرد: شهدای گمنام در جامعه تاثیرگذار هستند و با ورود پیکر مطهر آنان جامعه  زیر و رو می‌شود.

تسخیری با اشاره به ایستادگی شهید حججی تا آخرین گلوله بیان داشت: عامل ماندگار شدن شهید حججی و شهدای مدافع حرم اخلاص آنان در گام برداشتن برای دفاع از اسلام ناب محمدی است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس گیلان با تاکید بر اینکه جبهه و دفاع مقدس به خاطر خلوص رزمندگان ماندگاری پیدا کرده است افزود: جوانان و نوجوانان با حضور در شلمچه که سرزمین عشق و معرفت است در قالب اردوهای راهیان نور  درس ایستادگی و ایثار می‌گیرند.

تسخیری با بیان اینکه تجلی اخلاص در جبهه‌ها باعث شد تا فضای کنونی در کشور شکل بگیرد خاطرنشان کرد: دفاع مقدس، شهید مدافع حرم ساخت و اکثر شهدای مدافع حرم جوانانی هستند که از نسل گذشته خود درس گرفتند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس استان گیلان با اشاره به سخن امام راحل  که “جنگ برای ما نعمت بود” اعلام داشت: گام بر‌داشتن جوانان امروز برای خفظ انقلاب از برکت خون شهدا است.

تسخیری با بیان اینکه اگر قوه ایستادگی در جوانان تقویت شود شهید حججی‌ها ساخته می‌شوند خاطرنشان کرد: اگر روحیه ایستادگی در برابر ظلم تقویت شود ایستادگی با عزت در برابر دشمنان رخ می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم در بسیاری از کشورهای جهان شناخته شده‌اند گفت: در برخی کشورهای خارجی شهدای مدافع حرم را بیشتر از مردم ایران می‌شناسند و باید شهدای مدافع حرم بیشتر از قبل به مردم شناسانده شوند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قدس استان گیلان با اشاره به نشان دادن راه حق و راه اسلام به مردم و مسئولان ایران بیان داشت: مسئولان در اقدامات خود باید توجه ویژه‌ای به خارج نشدن از راه شهدا داشته باشند.

انتهای پیام/