جوان مومن انقلابی در حوزه رسانه
جوان مومن انقلابی در حوزه رسانه

مقام معظم رهبری کار دقیق رسانه‌ای را نوعی امر بمعروف و نهی از منکر میدانند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلداد، حسن کربلائی « دبیر حزب موتلفه اسلامی گیلان » در مورد خبرنگار و رسانه‌های انقلابی یادداشتی منتشر کرد.

متن یادداشت حسن کربلائی به این شرح است:

بنام خدا

سلام

مقام معظم رهبری همواره تاکید دارند جوانان ایران زمین در همه عرصه‌های اجتماعی و انقلابی باید حضور یابند و کم کاری و تنبلی نباید سراغ آنان بیاید.

مقام معظم رهبری کار دقیق رسانه‌ای را نوعی امر بمعروف و نهی از منکر میدانند.

مقام معظم رهبری در تاریخ هفتم تیرماه هزار و سیصد و نود و نه فرمودند:

«آمر به معروف و ناهی از منکر، از جمله آنها همین گزارشگری که راجع به وجود فساد در فلان نقطه، در فلان معامله، در فلان اداره به شما گزارش می‌دهد، باید امنیتش، هم امنیت مادی، هم امنیت معنوی‌اش حفظ شود و مورد تعرض قرار نگیرد.

گاهی این جوان محکوم می‌شود و آن مجرم سالم در میرود.

باید در قوه قضاییه زیر ساخت و زیر بنای حقوقی بوجود بیاید که هم امنیت گزارشگران مردمی را تامین کند و هم صحت و سقم آنرا

نتیجه:

نشریه، سایت، خبرنامه، شبکه و رسانه ملی اگر بخواهد انقلابی بماند، باید نسبت به همه موضوعات جامعه حساس  باشد و اگر به  فساد یا تخلفی دست یافت، آنرا منعکس کند.

پیدا کردن رد پای مفسدین، تعقیب مجرمین، اخطار به مسئولان، هشدار به جامعه در باره وجود فساد در یک شخص و یا اداره و انتصابات از جمله وظایف نیروهای مومن جوان و انقلابی است.

تمامی دستگاه‌ها، وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، سازمان بازرسی کل کشور و قوه قضاییه بایستی به آنچه رسانه‌ها منتشر می‌کنند و یا در فضای مجازی دست بدست میشود حساس شوند و از لابلای مطالب و نوشته ها، ردپای جریانات معاند، منفعت طلب و رانت خوار را پیدا کرده و با آنان برخورد کنند.

پس جوان مومن انقلابی باید جوان بودن، انقلابی بودن و مومن بودنش را خودش اثبات کند و از این درگاه وارد فضای مدیریتی در جامعه گردد.

آیا می‌شود اتفاقات مهمی در جامعه رخ دهد و جوانانی در مساجد، محافل و مجالس و مدارس دینی،  دانشگاه‌ها، باشند و لام تا کام سخن نگویند و نام جوان مومن انقلابی روی آنها نهاد؟

رسانه‌ها اگر فقط پول بگیرند و از مدیران شهر و استان تعریف کنند و از دردها و مشکلات جامعه سخنی نگویند، در اصل زنده نیستند و امواتی هستند بین احیاء، مدیرانش کاسب کار و دستفروش محسوب می‌شوند و نبودنشان بهتر از بودنشان هست.

گیلان: حسن کربلایی

پانزدهم آبان‌ماه ۱۴۰۰

انتهای پیام/*