حجاب مطالبه عمومی است/ معرفی رسانه‌های مروج حجاب و عفاف
حجاب مطالبه عمومی است/ معرفی رسانه‌های مروج حجاب و عفاف

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان از معرفی رسانه‌های مروج حجاب و عفاف این استان در پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش سرویس سیاسی اندیشه گیلان، محسن جعفری ظهر امروز در نشست کارگروه حجاب و عفاف استان گیلان با حضور نمایندگان سازمان‌ها و نهادهای این استان در سالن شهدای صالحین سپاه قدس استان گیلان، اظهار کرد: رسانه‌ها تکلیف دارند تا در حوزه حجاب و عفاف امربه‌معروف و نهی از منکر کنند.

وی بابیان اینکه حجاب و عفاف یک مطالبه عمومی و زنجیره‌ای اقشار مختلف مردم از مردم است، افزود: شبکه‌های اجتماعی نقش مهمی در ترویج چادر به‌عنوان حجاب برتر در جامعه می‌توانند داشته باشند.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان، حجاب و عفاف را از مهم‌ترین دغدغه‌های اصحاب رسانه‌این استان دانست و گفت: در جشنواره مطبوعات ابوذر یکی از محورهای مهم جشنواره امربه‌معروف و نهی از منکر بود.

جعفری، تکریم کارکنان محجبه اداره‌ها و نهادهای گیلان را خواستار شد و تصریح کرد: در پایان سال جاری رسانه‌های مروج حجاب و عفاف را معرفی می‌کنیم تا مردم بدانند کدام رسانه‌ها بیش از سایر رسانه‌ها در حوزه ترویج فرهنگ حجاب و عفاف فعال بوده‌اند.

وی بابیان اینکه بسیج رسانه در کمیته رصد، بررسی و تحلیل محتوایی رسانه‌های گیلان هرگونه فعالیت رسانه‌ای را رصد می‌کند، اظهار کرد: شاهد فعالیت‌های خوبی در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر در رسانه‌ها هستیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان خواستار تشکیل ستاد حجاب و عفاف این استان با حضور مسئولان عالی‌رتبه گیلان شد و افزود: دانشگاه‌ها باید در حوزه حجاب و عفاف فعالیت عمیق فرهنگی داشته باشند.

جعفری بابیان اینکه برخورد با قاچاق کالا نیز در حوزه حجاب و عفاف اثرگذار است، گفت: قاچاق البسه نامناسب و مغایر باحجاب اسلامی بر ترویج بدحجابی در جامعه اثر می‌گذارد.

وی حجاب را یک باور دینی عنوان و خاطرنشان کرد: باید در حوزه ارزشی و باوری حجاب و عفاف بیش از گذشته برنامه‌ریزی شود تا شاهد رشد فرهنگ استفاده از حجاب برتر باشیم.

انتهای پیام/