حذف ساختارهای نادرست در دانشگاه‌ها نیازمند فعالیت فرهنگی بیشتر است
حذف ساختارهای نادرست در دانشگاه‌ها نیازمند فعالیت فرهنگی بیشتر است

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه معضلات و مشکلات موجود در مباحث مختلف جامعه باید به سرعت و به‌درستی و در مواقع لزوم به مسئولان ارشد گزارش داده شود گفت: توسعه فرهنگی و حذف ساختارهای نادرست در دانشگاه‌ها نیازمند فعالیت فرهنگی بیشتر است.

به گزارش پایگاه خبری اندیشه‌گیلان، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در دیدار علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با وی در رشت اظهار داشت: استان گیلان مهد پرورش علما و  فرهیختگان زیادی از جهان اسلام‌ است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه این استان همواره در حوزه تاسیس دانشگاه آزاد پیشگام‌ بوده است اعلام کرد: دانشگاه آزاد اسلامی تاثیر گسترده‌ای در حوزه های علمی کشور داشته و این امر در استان گیلان مشهود است.

وی با انتقاد از شرایط فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و با تاکید بر اینکه در گذشته از سوی ایشان نامه‌‌ای در خصوص ساختار این دانشگاه به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ارسال شده بود افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با یدک کشیدن نام اسلام جولانگاه سکولارها شده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به نامه مذکور پاسخی نداد اظهار داشت: امروز وجود افرادی شایسته در راس دانشگاه آزاد اسلامی و حمایت مقام معظم رهبری از این حوزه قوت قلبی بزرگ برای جامعه محسوب می‌شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه معضلات و مشکلات موجود در مباحث مختلف جامعه باید به سرعت و به‌درستی و در مواقع لزوم به مسئولان ارشد گزارش داده شود گفت: توسعه فرهنگی و حذف ساختارهای نادرست در دانشگاه‌ها نیازمند فعالیت فرهنگی بیشتر است.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه امید است با اقدامات ویژه و تحول در حوزه دانشگاه آزاد اسلامی، این دانشگاه جایگاه اصلی خود را در اجتماع بازیابد خاطرنشان کرد: تفکر سکولار باید از ساختار این دانشگاه به‌طور ویژه برطرف شود.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه برخی از اساتید در دانشگاه آزاد اسلامی جایگاه اسلامیت و معنویت را از بین بردند افزود: با کنترل و نظارت هفتگی از دانشگاه آزاد اسلامی گیلان تلاش است تا این دانشگاه با حرکت در مسیر اسلامیت از مسیر اصلی خود منحرف نشود.

انتهای پیام/